Jan Komasa zdradził, że reżyser "Parasite" jest fanem "Bożego ciała": "Chciał nam nawet dać jednego Oscara"

11.02.2020 09:21
Bong Joon-ho, Jan Komasa, Pedro Almodovar, Tamara Kotevska, Ljubo Stefanov|undefined Fot. MARK RALSTON/AFP/East News

Oscary 2020 za nami. Najlepszym filmem Międzynarodowym został "Parasite" w reżyserii Joon-ho Bonga. Filmowiec jest wielkim fanem "Bożego ciała" Jana Komasy.

"Parasite" był faworytem 92. gali wręczenia Oscarów. Południowokoreański film zdobył finalnie cztery nagrody - za scenariusz oryginalny, reżyserię, najlepszy film oraz najlepszy film międzynarodowy. W tej kategorii konkurował z polskim kandydatem - "Bożym ciałem". Okazuje się, że Joon-ho Bong jest wielkim fanem polskiej produkcji.

"Boże ciało" - Joon-ho Bong wielkim fanem polskiego filmu

Każdy, kto chociaż trochę zna się na kinie, doskonale zdawał sobie sprawę, że polska produkcja nie miała szans z "Parasite". Nie bez powodu film Bonga dostał statuetkę w kategorii Najlepszy film. "Parasite" stał się pierwszym w historii Oscarów zagranicznym filmem, który został nagrodzony w tej kategorii.

Przeczytaj także

Okazuje się jednak, że filmowiec podszedł do zwycięstwa dość skromnie. Opowiedział o tym Jan Komasa w rozmowie z Wprost.

Bong bardzo pozdrawia naszą ekipę, chciał nam nawet dać jednego Oscara. Powiedział, że to jeden z jego najbardziej ulubionych filmów w oscarowym zestawieniu. 

Mimo wszystko, przegrana z "Parasite" oraz nominacja do jednej z najważniejszych nagród filmowych to wielkie wyróżnienie dla polskiego twórcy, który ma dopiero 38 lat. "Boże ciało" zostało docenione przez Amerykanów, którzy kupili prawa, by w przyszłości powołać amerykański serial na podstawie filmu.

Przeczytaj także

"Sala Samobójców. Hejter" - kiedy premiera?

Już za kilka tygodni do kin trafi kolejna produkcja w reżyserii Komasy. Mowa o filmie "Sala Samobójców. Hejter", który będzie luźną kontynuacją tytułu z 2011 roku. W rolach głównych wystąpili Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr, Jacek Koman, Adam Gradowski i Julia Wieniawa. Produkcja trafi do kin już 6 marca 2020 roku. 

Przeczytaj także

Zobacz też: "Sala Samobójców. Hejter" - Jan Komasa na zdjęciach z planu nadchodzącego filmu
 

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.