Jared Leto chce być superbohaterem

Sergiusz Kurczuk
26.07.2017 13:07
Jared Leto chce być superbohaterem Fot. AllImage/Capital Pictures, Wikipedia

Jared Leto nie boi się żadnej roli. Zaznał już bycia największym wrogiem Batmana i postanowił zostać superbohaterem. Czy zobaczymy go w głównej roli w ekranizacji komiksu „Bloodshot”?

Jared Leto lubi wyzwania. Udowodnił to niejednokrotnie. Niebawem zobaczymy go w sequelu „Łowcy Androidów” zatytułowanym „Blade Runner 2049”. Leto wywołał ostatnio szum swoim niekonwencjonalnym wysępieniem na San Diego Comic Con 2017. Okazuje się, że teraz marzy mu się rola superbohatera. Artysta miał już do czynienia z filmami bazującymi na komiksach. W 2016 roku wystąpił w filmie „Legion samobójców” jako Joker - śmiertelny wróg Batmana. Tym razem Leto chciałby przejść na jaśniejszą stronę mocy.

Aktor prowadzi negocjacje w sprawie głównej roli w filmie „Bloodshot”. Ekranizacja komiksu ma zostać wyreżyserowana przez Dave'a Wilsona i Tima Millera. Wilson jest twórcą krótkich form i specem od strony wizualnej. Pracował przy filmie „Avengers: Age of Ultron”, a „Bloodshot” będzie jego pełnometrażowym debiutem. Miller ma na swoim koncie świetnego „Deadpoola”, więc oboje wiedzą, z czym je się kino superbohaterskie. Za scenariusz odpowiedzialny jest Eric Heissere, który dostał nominację do Oscara za pracę przy „Nowym początku”. Produkcją ma się zająć wytwórnia Sony.

„Bloodshot” to bohater, który w 1992 roku pojawił się na łamach wydawnictwa Valiant Comics. Bohatera stworzyli Kevin VanHook i Yvel Guichet. Komiks od początku stał się hitem. Nie ma się co dziwić. Bloodshot był typową postacią z komiksów tamtych czasów, podobnie jak Spawn. Pod obrazowym pseudonimem kryje się były żołnierz Angelo Mortalli, który został zmieniony w maszynę do zabijania. Projekt Rising Spirit dzięki nanotechnologii zrobił z Mortalliego super żołnierza, wyposażając go między innymi w czynnik samogojący, zwiększoną szybkość i siłę.

Jednym słowem jest praktycznie niezniszczalny. Bloodshot wymyka się spod kontroli swoich „twórców” i próbuje odkryć, kim był i kim jest obecnie. Sprawę komplikują obdarzone świadomością mikrochipy, wbudowane w jego ciało. Historia antybohatera ciągnęła się przez 51 numerów i zakończyła się latem 1996 roku.

Fani komiksów nie byli zachwyceni kreacją Jokera w wykonaniu Leto. Czy artysta zrehabilituje się w ich oczach, wcielając się w Bloodshota?

http://bit.ly/2v7l9jN

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.