Jared Leto powróci do roli Jokera?

Robert Skowronski
19.01.2017 14:37
Jared Leto powróci do roli Jokera? Fot. kadr z filmu

Tajemnicze zdjęcia opublikowane przez wokalistę 30 Seconds to Mars zwiastują jego powrót jako Joker? Pewności nie ma, ale nie można tego wykluczyć.

Jared Leto jako antagonista Batmana z pewnością wzbudzał skrajne reakcje i spotkał się ze sporą dawką krytyki. Nie każdy był gotowy na to, że kultowa postać tak drastycznie zmieni swój wizerunek w stosunku do wszystkich wcześniejszych przedstawień. Każdy kolejny aktor przedstawiał swoją wersję psychopatycznego błazna, ale w przypadku Leto mieliśmy do czynienia z niemal kompletnym zerwaniem ze wszystkim co do tej pory widzieliśmy.

Nawet sam Jared Leto, podobnie jak mnóstwo widzów, nie był zadowolony z tego jak wypadł w powierzonej mu roli, choć w dużej mierze obwiniał za to wycięcie wielu scen ze jego udziałem z finalnej wersji „Legionu samobójców”. Nie oznacza to jednak, że aktor nie może dostać w przyszłości szansy na zrehabilitowanie się. Jego powrót do roli Jokera sugerowałyby opublikowane przez niego zdjęcia na Snapchacie:

jared Fot. foto: zrzut z ekranu

Fotografia z lewej strony to okładka słynnego komiksu „Zabójczy żart”. Historia obrazkowa z 1988 roku opowiada o Jokerze i historii jego postrzelenia Barbary Gordon, córki komisarza Jamesa Gordona. Z dzieła autorstwa Alana Moore'a oraz Briana Bollanda dowiadujemy się także o tym kim prawdopodobnie był Joker, nim wszedł na przestępczą ścieżkę i stał się niebezpiecznym psychopatą.

Drugie ze zdjęć nie mówi nic, poza tym, że widzimy na nim ząb ozdobiony drogocennymi świecidełkami. Czy to rodzaj amuletu/naszyjnika? Pamiątka po celnym ciosie w twarz wymierzonym przez Mrocznego Rycerza?

Czy ta wiadomość wysłana w świat przez Jareda Leto, to zwiastun aktorskiej wersji „Zabójczego żartu”? A może po prostu DC ma w planach jeszcze jeden obraz z Jokerem? Sam aktor sugerował, że materiał nakręcony przez Davida Ayera mógłby stanowić punkt wyjściowy dla dzieła poświęconego psychopatycznemu błaznowi:

Wydaje mi się, że dostarczyłem tak wiele w każdej ze scen, że usunięcie kilku z nich było podyktowane koniecznością przefiltrowania tej niepoczytalności. Chciałem pokazać wiele opcji. Sądzę, że jest tak dużo materiału, że starczyłoby to na solowy film o Jokerze.

Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja, a tymczasem oczekujemy na obraz o Harley Quinn. Całość miała się nazywać „Ptaki nocy”, a na ekranie oprócz postaci granej przez Margot Robbie miałyby się pojawić Batgirl i Helena Kyle.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.