Jared Leto próbował zablokować produkcję "Jokera"?

20.10.2019 13:19
Joker|undefined Fot. kadr z wideo

"Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej bije rekordy popularności. Czy film mógłby nie powstać przez Jareda Leto?

4 października 2019 roku miała miejsce premiera jednego z najbardziej wyczekiwanych filmów komiksowych tego roku - "Jokera". Nic więc dziwnego, że komentarze i opinie na temat produkcji nie mają końca. Film spotkał się z bardzo dobrym odbiorem widzów i krytyków, jednak istnieją też tacy, którzy obrazowi mają wiele do zarzucenia. Pojawiło się już oskarżenie, że "Joker" propaguje przemoc, a także sugestia, że ze ścieżki dźwiękowej powinien zniknąć utwór skomponowany przez muzyka skazanego za pedofilię

Jared Leto próbował zablokować produkcję "Jokera"?

Zarzuty nie przeszkadzają jednak "Jokerowi" w odhaczaniu kolejnych sukcesów. W pierwszym weekendzie po premierze produkcja zarobiła 300 milionów dolarów zajmując 1. miejsce w box office. Sytuacja powtórzyła się również tydzień później. 

Zobacz też: Czy kiedykolwiek zobaczymy usunięte sceny z "Jokera"? Reżyser filmu odpowiada

Okazało się, że film nie spodobał się odtwórcy roli Jokera w filmie "Legion Samobójców" - Jaredowi Leto. Aktor był rzekomo tak oburzony ideą nowego filmu o granej przez siebie postaci, że chciał zablokować jego produkcję.

Artysta zwrócił się do swoich agentów oraz menadżera, Irvinga Azoffa, żeby ten wpłynął na WarnerMedia. Podobno Leto czuje się oszukany w związku z rozwojem postaci Jokera w filmach. Aktor przyjął rolę wroga Batmana, ponieważ spodziewał się dużej roli. Jak się okazało Joker w "Legionie Samobójców" nie gra pierwszych skrzypiec, a innych istotnych ról z jego udziałem nie widać na horyzoncie.

Azoff odmówił komentarza w sprawie, jednak jak donosi Hollywood Reporter, nie współpracuje już z aktorem. Z kolei osoby ze środowiska Jareda zaprzeczają plotkom. Jednak rzekoma frustracja Leto wydaje się być zrozumiała. Joaquin Phoenix za rolę szalonego komika jest aktualnie najczęściej obstawianym kandydatem do statuetki Oscara.

Zobacz też:"Joker": utwór, który oburzył opinię publiczną nie zostanie usunięty z filmu

Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.