Jared Leto też się pogubił w filmach DC o Jokerze

Sergiusz Kurczuk
07.09.2017 13:13
Jared Leto Joker|undefined Fot. EastNews/Album Online

Myślicie, że tylko wy nie orientujecie się o co chodzi z ekranizacjami komiksów DC? Nie martwcie się. Jedna z gwiazd DC Extended Universe też straciła wątek. Mowa o Jaredzie Leto, który niedawno wcielił się w Jokera. 

Kinowe uniwersum DC rozrasta się w zastraszającym tempie. Zamiast jednak tworzyć spójną całość i wyprodukować szereg ściśle ze sobą powiązanych filmów, Warner Bros. kombinuje tak, że nawet wierni fani powoli zaczynają plątać się w kolejnych pomysłach. Niedawno pisaliśmy, że powstanie film o początkach Jokera, którego producentem będzie Martin Scorsese. Pojawiły się plotki, że główną rolę ma zagrać Leonardo DiCaprio, a nie Jared Leto z zespołu 30 Seconds to Mars, który w filmie „Legion samobójców, zaprezentował ostatnie wcielenie Jokera. Chociaż aktor starał się jak mógł, widzowie skrytykowali jego wersję Księcia Zbrodni. Dobra wiadomość dla fanów muzyka. Leto pojawi się w kolejnych filmach DC w roli wroga Batmana. Po prostu origin Jokera... będzie filmem niezwiązanym z innymi produkcjami opartymi na komiksach DC.

Brzmi skomplikowanie? Wokalista 30 Seconds to Mars też jest zdezorientowany. Artysta wyznał w jednym z wywiadów, że nie do końca wie, jak rysuje się przyszłość świata powoływanego do życia przez studio Warner Brothers.

Też jestem trochę zdezorientowany, ale tak, trochę dzieje się w świecie DC, a ja pokochałem Jokera. Jest świetną postacią i naprawdę fajnym bohaterem do grania. To duże uniwersum grasz Jokera, ale nie jesteś właścicielem tej postaci. Przez jakiś czas możesz dostąpić zaszczytu przejęcia pałeczki, a potem przekazujesz ją dalej. Ale w produkcji są jeszcze inne filmy i jestem podekscytowany, widząc, co przyniosą. 

Odpowiedź Leto jest bardzo wymijająca. Studio potwierdziło jednak, że gwiazdor nadal będzie wcielał się w Jokera w drugiej części „Legionu samobójców oraz w co najmniej dwóch spin-offach: o relacji czarnego charakteru z Harley Quinn i o żeńskich postaciach o nie do końca krystalicznej przeszłości w produkcji „Gotham City Sirens. Leto nie narzeka w ostatnim czasie na brak pracy. Niebawem na ekrany kin wejdzie sequel „Łowcy androidów, w którym aktor wystąpi w roli konstruktora replikantów

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.