Jared Leto zagra Andy'ego Warhola w nadchodzącym filmie o artyście

10.08.2020 14:20
Jared Leto zagra Andy'ego Warhola w nadchodzącym filmie o artyście Fot. Gonzales Photo/Rod Clemen/Photoshot/East News

Aktor podzielił się wiadomością na ten temat na swoim Instagramie. Wyznał, że nie może się doczekać nagrań do nadchodzącego filmu.

Muzyk i aktor Jared Leto oficjalnie poinformował, że wcieli się w Andy'ego Warhola w nadchodzącym filmie biograficznym o artyście. Leto udostępnił na swoim Instagramie kilka zdjęć artysty w piątek 7 sierpnia, gdzie potwierdził informację.

Jared Leto zagra Andy'ego Warhola

Leto nie krył się z tym, że granie Warhola jest dla niego ogromnym zaszczytem i dodał, że światu brakuje artysty i jego geniuszu:

Przeczytaj także

Andy Warhol jest jednym z najwybitniejszych artystów XX wieku, odpowiedzialnym m.in. za popularność pop-artu. Wśród jego najbardziej znanych prac są znane obrazy przedstawiające puszki z zupami firmy Campbell, czy "Marilyn Diptych", które przedstawiało 50 twarzy Marilyn Monroe z filmu "Niagara". Warhol stworzył dzieło kilka tygodni po śmierci Monroe w 1962 roku.

Warhol również miał dokonania aktorskie na swoim koncie, występując w filmach "Cocaine Cowboys", czy "Tootsie". Artysta był też portretowany przez wielu znanych aktorów na przestrzeni lat. Grał go m.in. Guy Pearce w "Factory Girl", Bill Hader w "Facetach w czerni 3", czy Evan Peters w serialu "American Horror Story: Cult".

Niestety, na razie o samym filmie nie mamy zbyt dużo informacji. W 2016 roku pojawiły się plotki, że Leto miał wystąpić w filmie "Warhol" od producenta Michaela De Luki i scenarzysty Terence'a Wintera. Wygląda na to, że w końcu uda im się projekt zrealizować.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.