Jared Leto zagra Hugh Hefnera w filmie o słynnym playboy'u

Natalia Hluzow
04.10.2017 12:09
Jared Leto zagra Hugh Hefnera w filmie o słynnym playboy'u Fot. nicolas genin, CC-BY-SA-2.0; domena publiczna

Powstanie film biograficzny o założycielu „Playboy’a”. W główną rolę wcieli się Jared Leto. Za kamerą stanie Brett Ratner.

O tym, że Brett Ratner planuje zrealizować film o Hugh Hefnerze informowaliśmy już w kwietniu. Spekulowano wtedy, że rolę słynnego playboy’a mógłby zagrać Hugh Jackman lub Robert Downey Jr. Dziś już wiadomo, że jedwabny szlafrok Hefnera przywdzieje Jared Leto.

Pomysł na film o założycielu „Playboy’a” zrodził się już 10 lat temu. Prawa do jego historii leżały wtedy po stronie Universal Pictures i Imagine Entertainment. Ratner kupił je w 2015 roku i tym samym stał się zarówno reżyserem, jak i producentem filmu. Sam Hefner był bardzo zadowolony z takiego obrotu sprawy i cieszył się, że Ratner zrealizuje film o jego życiu: 

W ostatnich latach pojawiło się duże zainteresowanie tym, by opowiedzieć historię mojego życia na dużym ekranie. Zawsze wierzyłem, że kiedy nadejdzie właściwy czas, by to zrobić, zbiorą się też idealni partnerzy do tego projektu. Wierzę, że tym idealnym partnerem jest właśnie Brett Ratner i jego ekipa z RatPac Entertainment. Nie mogę się już doczekać tej współpracy!

Niestety, Hefner nie doczekał współpracy z Ratnerem na planie. Niemniej, reżyser „Czerwonego smoka”, który swojego bohatera uważa za jedną z największych postaci współczesnej popkultury, faktycznie wydaje się idealnym kandydatem, by przenieść historię Hefa na ekran. Możliwość wcielenia się w ikonę rewolucji seksualnej zaproponował Jaredowi Leto na prośbę samego aktora. Jak powiedział w jednym z wywiadów:

Jared jest moim starym przyjacielem. Kiedy usłyszał, że zdobyłem prawa do historii Hefa, powiedział mi: „Chcę go zagrać. Chcę go zrozumieć.” I naprawdę wierzę, że Jared da radę to zrobić. Jest jest jednym z największych aktorów dzisiejszych czasów.

Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Leto, choć fizycznie niezbyt przypomina słynnego magnata, swoimi kreacjami Jokera w „Suicide Squad”, konstruktora replikantów w „Blade Runnerze 2049” czy transwestyty Rayona w „Witaj w Klubie” dowiódł, że metamorfozy to jego specjalność.  

Ratner miał nadzieję, że uda mu się przedstawić Jaredowi człowieka, w którego się wcieli, podczas 91. urodzin Hefnera połączonych z premierą serialu Amazona „American Playboy: The Hugh Hefner Story”. Niestety, w kwietniu słynny playboy podupadł już na zdrowiu i niechętnie przyjmował gości. Reżyser nie zraża się jednak faktem, że panowie nigdy się nie poznali:

Istnieje wystarczająco dużo materiałów na temat Hefa, z których Jared będzie mógł wyciągnąć tyle informacji, ile tylko będzie chcieć.

Hugh Hefner założył magazyn „Playboy” w 1953 roku, stając się jedną z ikon rewolucji seksualnej. Za murami swojej bajecznej rezydencji, z króliczkami u boku, zbudował prawdziwe imperium skupione wokół najsłynniejszego pisma dla mężczyzn na świecie – z klubami, kasynami i sieciami telewizyjnymi. Zmarł 27 września 2017 roku w swojej posiadłości. Miał 91 lat. 

hefner Fot. foto: kadr z wideo

 

Szlafroki męskie - które wybrać?

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.