Jared Leto zagra w „Wywiadzie z wampirem”?

Robert Skowronski
06.05.2016 15:28
|north Fot. kadr z filmu + 0000554 / Reporter / East News

Być może Josh Boone wybrał już aktora, który wystąpi w roli Lestata w realizowanym przez niego remake'u „Wywiadu z wampirem”.

Informowaliśmy o tym, że ma powstać odświeżona wersja filmowej adaptacji powieści Anny Rice, w której wykorzystane by były również motywy z książki „Wampir Lestat”. Obraz kręcony jest przez reżysera „Gwiazd naszych wina” będącego również współautorem scenariusza do spółki z Jill Killington.

Twórca podzielił się za pośrednictwem Twittera zdjęciem, w którym sugeruje kogo widziałby w roli słynnego wampira. Nie jest to, jak było sugerowane wcześniej, Robert Downey Jr.:

Lestat może być tylko jeden. #JaredLeto

Gdy Jared Leto został ogłoszony nowym Jokerem kinomani się podzielili. Część wpadła w euforię, podczas gdy druga połowa bardzo sceptycznie podeszła do tego pomysłu. Premiera „Legionu samobójców” odbędzie się w Polsce 5 sierpnia 2016 roku i dopiero wtedy będziemy mogli orzec, jak aktor sprawdził się w tej roli. Można być jednak pewnym, że, jak sam przyznaje, w pełni poświęcił się tej kreacji:

To zdecydowanie był okres oderwania. W pełni się w to zagłębiłem, była to jednak wyjątkowa okazja i nie jestem sobie w stanie wyobrazić robienia tego w inny sposób. Czystą zabawą było dla mnie bawienie się w te psychologiczne gierki. Prawdopodobnie przez resztę życia będę próbował ochłonąć.

Pomysł na nową ekranizację twórczości Anny Rice wyszedł ze strony Universal Pictures i Imagine Entertainment, a jego korzenie sięgają 2014 roku. To właśnie wtedy studia zakupiły prawa do przeniesienia na ekran „Kronik wampirów”. Przypominamy, że bohaterem cyklu jest wymieniany Lestat de Lioncourt, urodzony w 1760 roku. Został on zamieniony w krwiopijcę w Paryżu przez niejakiego Magnusa i przez kolejne 200 lat żył w samotności.

Sam „Wywiad z wampirem” z Bradem Pittem i Tomem Cruisem ukazał się w 1994 roku i był nominowany do dwóch Oscarów oraz Złotych Globów. Dzieło doczekało się kontynuacji w postaci „Królowej Potępionych” z 2002, gdzie na ekranie mogliśmy zobaczyć Aaliyah.

Nad czym obecnie pracuje Jared Leto? Aktor słynie z tego, że niezwykle starannie dobiera sobie role. Następnym projektem po „Legionie samobójców”, w którym go ujrzymy będzie „The Outsider”. Ma to być thriller z elementami kina akcji wyprodukowany przez studia Waypoint Entertainment oraz Linson Entertainment, zaś stołku reżysera zasiądzie Matrin Zandvliet.

Myślice, że Jared Leto sprawdziłby się jako Lestat?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.