Jason Bourne w nowym filmowym spocie

Justyna Kierzkowska
17.06.2016 09:55
Jason Bourne w nowym filmowym spocie Fot. kadr z wideo

Do sieci trafił kolejny zwiastun 5. części historii Jasona Bourne'a, w którego ponownie wcielił się Matt Damon. Czego możemy się spodziewać po filmie?

Po 8 latach przerwy wszyscy fani serii stworzonej na podstawie książek Roberta Ludluma będą znowu mogli udać się do kin. Premiera filmu „Jason Bourne” została zaplanowana na 29 lipca 2016 roku, a pierwszy zwiastun tej produkcji został zaprezentowany już w lutym 2016 roku podczas Super Bowl 50.

Niestety, fani przygód byłego agenta CIA mogą się poczuć nieco niezadowoleni, jeśli liczyli na duże fragmenty nowych scen. Studio Uniwersal udostępniło jedynie 38-sekundowe wideo. Pojawia się w nim jednak pracowników amerykańskiej agencji rządowej, którzy widokiem Jasona Bourne'a nie są zbytnio zachwyceni...

Niestety, o samej fabule wciąż nie wiadomo zbyt dużo. Studio bardzo stara się pilnować, aby nadmiar informacji nie wypłynął ze studia wprost do spragnionych wiedzy fanów. Miłośnicy historii Jasona Bourne'a musieli się do tej pory zadowalać spekulacjami i zdjęciami aktorów z planu, które zostały wykonane na ulicach w Londynie. 

Potwierdzono jednak, że akcja filmu będzie się rozgrywać we współczesnej Europie, kilkanaście lat po wydarzeniach znanych z „Ultimatum Bourne'a”. Usłyszymy też o nowym tajnym programie CIA o nazwie Iron Hand. Podczas jednego z wywiadów Matt Damon przyznał, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat wydarzyło się naprawdę dużo, m.in. konflikty związane ze swobodami obywatelskimi i szpiegostwem, czy wielki kryzys finansowy, a to bardzo duże pole do opowiedzenia mocnej historii. 

Na ekranie obok Matta Damona widzowie będą mogli zobaczyć też Julię Stiles, Alicię Vikander, Vincenta Cassela i Tommy'ego Lee Jonesa. Autorami scenariusza są Paul Greengrass i Christopher Rouse, z kolei w rolę reżysera ponownie wcielił się Paul Greengrass, który zrobił już „Krucjatę Bourne'a” i „Ultimatum Bourne'a”. 

Planujecie wyprawę do kina na „Jasona Bourne'a”?

Justyna Kierzkowska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.