Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem dołączyli do obsady rebootu "Diuny"

Sergiusz Kurczuk
15.02.2019 10:45
Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem dołączyli do obsady rebootu "Diuny" Fot. Rex Features/East News, MacMedan/USA Today Network/Sipa/East News, GTRES/G3 Online/East News

Obsada nowej wersji "Diuny" w reżyserii Denisa Villeneuve'a ciągle się powiększa. W filmie pojawią się takie gwiazdy jak Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem.

Już niedługo na ekranach kin zobaczymy nową wersję "Diuny". O filmie będzie głośno nie tylko z powodu sławnej serii powieści science fiction autorstwa Franka Herberta, na postawie których powstanie scenariusz produkcji. W reboocie reżyserowanym przez  Denisa Villeneuve'a pojawi się szereg gwiazd Hollywood. Do obsady nowej "Diuny" dołączyli właśnie Denisa Villeneuve'a ciągle się powiększa. W filmie pojawią się takie gwiazdy jak Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem.

Przeczytaj także

"Diuna" - Jason Momoa, Josh Brolin i Javier Bardem w obsadzie filmu

Jak donosi Variety, gwiazdor "Aquamana" prowadzi negocjacje, by dołączyć do listy płac powstającego filmu science fiction. Momoa ma się wcielić w Duncana Idaho - mistrza miecza z rodu Atrydów, który jest prawą ręką ojca Paula - głównego bohatera. To nie jedyne głośne nazwisko, które w ostatnim czasie dołączyło do obsady nowej "Diuny". Dwa dni wcześniej Variety poinformowało, że w filmie zobaczymy również Josha Brolina znanego z takich produkcji jak "Avengers: Infinity War" czy "Deadpool 2". Brolin zagra Gurneya Hallecka - mistrza wojennego i mentora protagonisty. W filmie z 1984 roku w tę postać wcielał się Patrick Stewart. Na początku lutego 2019 roku pojawiła się natomiast informacja, że Javier Bardem ("To nie jest kraj dla starych ludzi") wcieli się w Stilgara. Stilgar to przywódca plemienia, który pomoże głównemu bohaterowi. 

Paula Atrydę zagra Timothee Chalamet. Oprócz Chalameta, Momoy, Brolina i Bardema na ekranie zobaczymy wiele inych znanych twarzy. Do tej pory poinformowano o zaangażowaniu takich aktorów jak Rebecca Ferguson, Stellan Skarsgard, Dave Bautista, Oscar Isaac i Zendaya. Scenariuszem zajęli się reżyser oraz Eric Roth i Jon Spaihts. Za produkcję filmu odpowiadają Villeneuve, Mary Parent i Cale Boyter, a także Brian Herbert, Byron Merritt, Thomas Tull i Kim Herbert. 

"Diuna" - kiedy premiera?

Film został zaplanowany na rok 2020. Na razie nie rozpoczęły się jeszcze zdjęcia, więc nie wiadomo jak przebiegnie praca na planie. Film opowie o losach ludzi mieszkających w odległej przyszłości. Pustynną planetą Arrakis włada ród Atrydów. Niestety inni arystokraci postanawiają zdradzić rodzinę głównego bohatera. Młody Paul będzie musiał poprowadzić rebelię do walki i odzyskać dawne dobre imię swojego rodu. W 1984 roku powstał film "Diuna" wyreżyserowany przez Davida Lyncha. Czy nowa wersja dorówna klasyce? Przekonamy się za jakiś czas. 

>>Zobacz też: Denis Villeneuve o reboocie „Diuny”: „To Star Wars dla dorosłych.”<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.