Jason Voorhees kontra Michael Myers. Zobacz walkę ikon slasherów

Sergiusz Kurczuk
18.09.2017 15:15
Jason Voorhees kontra Michael Myers. Zobacz walkę ikon slasherów Fot. stryder HD/YouTube

Jason Voorhees z „Piątku trzynastego” i Michael Myers z serii „Halloween” to postacie, które kojarzy każdy fan horrorów. Co by było, gdyby obaj bohaterowie starli się w krwawej walce?

Kina zalewają co roku kolejne sequele, remaki, prequele, spin-offy i rebooty. Brakuje jeszcze tylko jednego obco brzmiącego słowa - crossover. W większości wypadków mała crossoverów filmowych serii wynika z braku praw autorskich posiadanych przez studia filmowe. Fani mogą tylko pomarzyć o obejrzeniu w jednej produkcji ulubionych postaci z zupełnie oderwanych od siebie serii filmowych. Mogą też wziąć sprawy w swoje ręce i dać innym namiastkę tego, co moglibyśmy zobaczyć w ciemnej kinowej sali. Na YouTube pojawił się fanowski zwiastun filmu „Jason vs Michael”.

Głównymi bohaterami są oczywiście Jason Voorhees kontra Michael Myers. Voorhees to bohater serii „Piątek trzynastego. Myers występował w wielu filmach z „Halloween w tytule. Obaj są zamaskowanymi nieumarłymi psychopatami, którzy lubią ostre przedmioty, służące im do zabijania nastolatków. Oglądanie ich w zaciekłym pojedynku ucieszyłby niejednego fana tak zwanych slasherów. Do tej pory powstało już kilka podobnych amatorskich produkcji. Jednak „Jasnon vs Michael” autorstwa youtubera o nicku stryder HD, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród internetowej braci. stryder HD wykorzystał fragmenty filmów „Piątek trzynastego i „Halloween oraz użył scen pochodzących z podobnej produkcji Trenta Duncana

Trzeba przyznać, że zwiastun jest całkiem dobrze zmontowany i utrzymany w klimacie nowoczesnych trailerów. Z racji dość wiekowego materiału źródłowego, przebija się jednak oldschoolowy klimat filmów sprzed paru dekad. Czy kiedykolwiek dojdzie do oficjalnego spotkania Jasona i Michaela? Trudno powiedzieć. Wiadomo, że Warner myśli nad rebootem serii z okazji 40 urodzin „Piątku trzynastego. Seria o Michaelu Myersie też ma mieć nową część. Póki co, możecie obejrzeć inną walkę ikon horroru - Pennywise kontra Freddy Krueger! Zresztą kilka lat temu bohater „Koszmaru z ulicy wiązów zmierzył się z Voorheesem w filmie „Freddy kontra Jason.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.