Jason z „Piątku 13-go” zabójczym reniferem

Robert Skowronski
02.12.2016 11:24
Jason z „Piątku 13-go” zabójczym reniferem Fot. kadr z wideo

Postacie z horrorów na Boże Narodzenie? Chyba im się święta pomyliły. A jednak! Powstała zimowa piosenka poświęcona Jasonowi Voorheesowi.

Rudolf jest martwy. Teraz to już jedynie czerwononose truchło. Zresztą w podobnych barwach znajduje się teraz całe jego ciało. Baliście się, że Grinch popsuje Wam święta? Lepiej obawiajcie się Jasona z „Piątku 13-go”. Kierowany głosem matki wypatroszy Mikołaja, wesołych kolędników i całą resztę osób, które postawią nogę w Crystal Lake.

Cóż, wygląda na to, że sobie na to zasłużyli. W końcu przez cały rok trzeba być grzecznym, pomocnym i miłym dla innych - dopiero wtedy możemy liczyć na prezent, w przeciwnym wypadku czeka nas kara. Jak głosi tekst piosenki, której Jason jest bohaterem, słynny morderca był wiecznie wykluczany z grupy. Nie pozwalano mu zaciągać się tym, co znajdowało się w bongo, nie mógł też liczyć na szansę u dziewczyn będących na kampingu. Rózga w tym roku przybierze kształt naostrzonej maczety.

W zaprezentowanym wideo Święta zaczynają się w... piątek. Jason staje się psychopatycznym reniferem z maską hokeisty. Akcja z Crystal Lake w pewnym momencie przenosi się na biegun północny. Bez względu jednak na przestrzeń mamy do czynienia z krwawą łaźnią. Pomalujmy Święta na czerwono wraz z jednym z królów slasherów:

W planach jest kolejny obraz poświęcony Jasonowi mający być zrealizowanym przez Platinum Dunes. Gdyby ktoś pytał po co, to niech zważy na to, że remake „Piątku 13-go” z 2009 roku przy budżecie w wysokości 19 milionów dolarów zarobił na świecie 91 milionów. Scenariusz pisze Aaron Guzikowski, który zastąpił na tym stanowisku Nicka Antoscę. Reżyserować ma Breck Eisner. 

Mówi się także o powstaniu serialu „Friday the 13th: Crystal Lake Chronicles”. Projekt zakupiła stacja CW. Produkcja ma być zakorzeniona w rzeczywistości, a jego głównym bohaterem będzie detektyw prowadzący śledztwo w sprawie zaginionego brata. Wszystko wskazuje na to, że jego zniknięcie powiązane jest z osobą Jasona Vorheesa. Projekt określany jest jako połączenie thrillera kryminalnego z elementami horroru.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.