Jean Grey powraca z zaświatów po 13 latach nieobecności

Sergiusz Kurczuk
14.11.2017 15:44
Jean Grey powraca z zaświatów po 13 latach nieobecności Fot. materiały promocyjne

Jak feniks z popiołów! Jedna z najsłynniejszych mutantek w drużynie X-Men znowu będzie walczyć ze złem. Tym razem dostanie własną ekipę, w skład której będą wchodziły dobrze znane postacie, a także całkiem nowa bohaterka. 

Z góry ostrzegamy, że to będzie skomplikowany artykuł. Hardcore'owi fani X-Men zapewne wiedzą, że Jean Grey nie żyje od 13 lat. Niebawem to się zmieni i bohaterka znów pojawi się w świecie żywych. Oczywiście dla mutantki to żadna nowość, bo ginęła już kilkukrotnie. Nie będziemy się zagłębiać w szczegóły śmierci i zmartwychwstań, bo to materiał na osobny artykuł. Ostatnia śmierć Jean miała miejsce w lutym 2004 roku na łamach 150 numeru „New X-Men”. Przez 13 lat kanoniczne uniwersum Marvela przyzwyczaiło się do braku potężnej mutantki. Podobnie jak czytelnicy, którzy jednak mieli nadzieję, że w końcu ponownie zobaczą Jean w akcji.

Jean Grey Fot. foto: materiały promocyjne

Oczywiście twórcy próbowali wypełnić lukę. W 2012 roku pojawiła się seria „All-New X-Men”, w której Beast sprowadza do czasów obecnych nastoletnią wersję pierwszego składu drużyny mutantów z młodą Jean Grey włącznie. W pewnym sensie bohaterka więc pojawiała się na łamach komiksu, ale tym razem powróci oryginalna, dorosła wersja postaci. To jednak nie koniec atrakcji dla fanów Jean. Superbohaterka dostanie nowy kostium (inspirowany okresem lat 90.) oraz zupełnie nową drużynę X-Men.

Wskrzeszenie Jean zobaczymy na łamach komiksu „Phoenix Resurrection: The Return of (Adult) Jean Grey”, który ukaże się pod koniec grudnia 2017 roku. Nowa grupa mutantów zadebiutuje w pierwszym kwartale 2018 roku w serii „X-Men: Red”. W skład drużyny oprócz Jean wchodzić będą Gentle, Namor, X-23Gabby, Nightcrawler oraz zupełnie nowa postać o pseudonimie Trinary. To nie jedyni członkowie X-Men, którzy po dłuższej bądź krótszej przerwie wracają do życia. W roku 2017 ogłoszono również wskrzeszenie Wolverine'a oraz profesora Xaviera. Wszystko w ramach linii Marvel Legacy.

Jen Grey Fot. foto: materiały promocyjne

Marvel przywrócił kluczowe postacie mutantów nie bez powodu. W 2018 roku wchodzą do kin aż trzy filmy powiązane z przygodami X-Men: „X-Men: Dark Phoenix”„New Mutants” oraz „Deadpool 2”.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.