Jean Grey traci kontrolę w pierwszym zwiastunie „X-Men: Dark Phoenix”

Sergiusz Kurczuk
27.09.2018 07:51
Jean Grey traci kontrolę w pierwszym zwiastunie „X-Men: Dark Phoenix” Fot. kadr z filmu X-Men: Dark Phoenix

X-Men staną przed ogromnym problemem, kiedy odkryją, że z jedną z nich dzieje się coś dziwnego. Kto będzie w stanie zatrzymać Dark Phoenix?

Na film „X-Men: Dark Phoenix” czeka cała rzesza wiernych fanów komiksów Marvela i filmów na ich podstawie. Tym bardziej że premierę najnowszej marvelowskiej produkcji 20th Century Fox przeniesiono z listopada 2018 na luty 2019. Powodem były dokrętki i zmiany poprodukcyjne, wynikające prawdopodobnie z faktu przejęcia praw do mutantów przez studio Disney. W drugiej połowie września 2018 roku pojawił się przeciek zwiastuna „X-Men: Dark Phoenix”. Kilka dni później zaprezentowano trailer w oficjalnym kanale. Jak zapowiada się historia Dark Phoenix?

„X-Men: Dark Phoenix” - pierwszy zwiastun filmu

Produkcja skupi się na tytułowej bohaterce. Jean Grey odkryje, że tajemnicza moc, która w poprzedniej części pozwoliła pokonać jej potężnego Apocalypse'a, w rzeczywistości jest czymś o wiele potężniejszym. Dark Phoenix powoli zacznie przejmować kontrolę nad młodą mutantką. Profesor Xavier i jego świta będzie starał się pomóc swojej uczennicy. Do gry wejdzie jednak również Magneto.

W zwiastunie pojawiło się kilka scen zapowiadanych przez twórców jakiś czas temu. Jest między innymi moment pogrzebu, wskazujący, że jeden z bohaterów polegnie w walce. Pojawia się też możliwość spojrzenia na nowe uniformy X-Men. Wygląda też na to, że grupa zostanie podzielona. Jedni zostaną u boku Profesora X, inni dołączą do Mistrza Magnetyzmu. 

Do sieci trafił również nowy plakat i opis fabularny. Chociaż ze zwiastuna to nie wynika, w grę wejdzie rasa kosmitów, którzy będą chcieli przejąć Jean i wykorzystać ją jako broń do zniewolenia wszechświata. 

„X-Men: Dark Phoenix” - kiedy premiera?

Całość uzupełnia utwór grupy The Doors pod tytułem „The End”. Piosenka odnosi się zarówno do wydarzeń przedstawionych w filmie, ale również w symboliczny sposób żegna markę X-Men, która przejdzie w ręce Disneya. Reżyserem „X-Men: Dark Phoenix” jest Simon Kinberg. W filmie wystąpią James McAvoyMichael FassbenderJennifer LawrenceNicholas HoultTye Sheridan, Sophie TurnerAlexandra Shipp, Kodi Smit-McPhee, Evan Peters, Olivia MunnJessica Chastain. Premiera została zapowiedziana na 14 lutego 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.