Jednak nie cztery, a 5 spin-offów „Gry o tron” przed nami

Kamil Dachnij
16.05.2017 13:49
Jednak nie cztery, a 5 spin-offów „Gry o tron” przed nami Fot. kadr z filmu

Twórca sagi „Pieśń lodu i ognia”, którą HBO zaadaptowało w szalenie popularną „Grę o tron”, zdradził, że ostatecznie spin-offów serialu może być pięć. 

Niedawno pisaliśmy, że HBO przygotowuje aż cztery osobne serie „Gry o tron”. Ma to wypełnić lukę, jaka pozostanie po zakończeniu ósmego sezonu jednego z największych hitów stacji. Jednak George R.R. Martin, twórca oryginalnej serii „Pieśń lodu i ognia”, zaskoczył wszystkich i oznajmił, że możemy spodziewać się jeszcze jednego spin-offa, co podniesie liczbę tytułów do pięciu.

W poście zamieszczonym na blogu pisarz w taki sposób wyjaśniał sytuację:

Gdy przyjechałem do Los Angeles mieliśmy cztery scenariusze w przygotowaniu, ale gdy wyjeżdżałem, było ich już pięć. Dodaliśmy kolejną osobę do reszty. Nie, nie wyjawię jego nazwiska. HBO ujawniło nazwiska pierwszych czterech i bez wątpienia zrobi to z piątym, gdy podpiszą kontrakt. Jest naprawdę świetnym facetem i pisarzem. Poza sobą nie znam drugiej osoby, która by kochała Westeros tak jak on.

Martin wspomniał również, że termin spin-off nieszczególnie pasuje mu do nowych projektów, bowiem będą to zupełnie odrębne historie w uniwersum Westeros i poza nim. Stąd będą to prequele, a nie sequele. Według pisarza nie ma wielkich szans, aby aż pięć serii trafiło na mały ekran. Czyli nie mowy o zmasowanym ataku HBO z najsłynniejszą pozycją fantasy w historii telewizji.

Nowe odcinki 7. sezonu „Gry o tron” zadebiutują 16 lipca 2017 roku. Sezon będzie składał się z nietypowej liczby odcinków, bo zaledwie siedmiu. Smoki mają być ogromnych rozmiarów, co jest dobrą wiadomością. Gorszą jest udział Eda Sheerana, ale miejmy nadzieję, że muzyk nie będzie częstował nas swoim talentem, a skupi się na grze. 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.