Jeff Goldblum chciałby wystąpić w solowym filmie o Grandmasterze

Sergiusz Kurczuk
20.06.2018 13:43
Grandmaster (Jeff Goldblum)|undefined Fot. kadr z filmu Thor: Ragnarok

Jeff Goldblum nie tylko jest pewny, że Grandmaster przetrwał czystkę Thanosa, ale ma nadzieję, że niebawem wystąpi w solowym filmie o władcy planety Sakaar. 

Jeff Goldblum dołączył do MCU za sprawą filmu „Thor: Ragnarok”. W produkcji, którą reżyserował Taika Waititi, aktor wcielił się w drugoplanową postać o imieniu Grandmaster. Kreacja kosmity podbiła serca fanów Marvela, którzy mają nadzieję, że w kolejnych filmach będą mieć jeszcze okazję do spotkania Grandmastera. Goldblum nie ma nawet nic przeciwko solowej produkcji o tej nietypowej postaci. 

Grandmaster w spin-offie „Thora”?

Niedawno Goldblum wypowiedział się na temat swojej postaci z MCU w kontekście wydarzeń z filmu „Avengers: Infinity War”. Thanos pozbawił życia wielu herosów. Niektóre postacie mają nie powrócić już do świata żywych. W filmie braci Russo nie ukazano jednak losu wszystkich bohaterów filmowego uniwersum, w tym Grandmastera. Goldblum twierdzi jednak, że jego postać przeżyła i ma się dobrze. W połowie czerwca 2018 roku aktor był gościem programu Jimmy Kimmel Live. Prowadzący rozmawiał Goldblumem o filmie „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Gwiazdor ponownie wcielił się w w nim w rolę Iana Malcolma. Jimmy Kimmel postanowił zapytać swojego gościa o ewentualny powrót do roli Grandmastera. Prowadzącemu tak bardzo podobał się „Thor: Ragnarok”, że wyraził chęć zobaczenia spin-offa poświęconego Grandmasterowi. Okazuje się, że nie jest osamotniony w tym pragnieniu, bo Goldblum z radością wziąłby udział w tego typu przedsięwzięciu. 

Ja też bym chciał to zobaczyć. Kocham wszystkich w Marvelu, również Kevina Feige'ego, ale reżyser Taika Waititi- to jest geniusz!

Czy jest szansa na tego typu produkcję? Waititi, zanim dostał pod swoje skrzydła 3. część przygód Thora, stworzył krótki, zabawny film paradokumentalny, przedstawiający, co bóg piorunów robił podczas „Civil War”. Być może powstanie podobny krótki metraż, ale z Grandmasterm w roli głównej.

Grandmaster i Collector połączą siły?

Z powodzeniem mógłby dołączyć do niego inny dziwny kosmita z MCU. Mowa o Collectorze, w którego wcielił się Benicio del Toro.

Co prawda w „Infinity War” zasugerowano, że Elder zginął z ręki Thanosa, ale nigdy nic nie wiadomo. Aktor niedawno wypowiedział się na temat rzekomej śmierci swojej postaci w rozmowie z portalem Cinemablend. 

Myślę, że on żyje. Tak... Myślę, wiesz, myślę, że on żyje. W końcu z nim rozmawiasz!

W komiksach Grandmaster i Collector są braćmi, którzy niejednokrotnie uprzykrzyli życie herosom Marvela. W filmowym świecie kosmici również należą do jednej rodziny, ale nie łączy ich tak silna więź genealogiczna, ponieważ kinowi bohaterowie to jedynie kuzyni. Szef Marvel Studios Kevin Feige w jednym z wywiadów obiecał fanom, że zobaczą jeszcze Grandmastera i Colectora na jednym ekranie. Możliwe, że bohaterowie przeżyli i wystąpią w „Avengers 4”. Nawet jeśli miałby to być jedynie scena po napisach, fani na pewno doceniliby ten występ gościnny.

Czy tak będzie? Przekonamy się w maju 2019 roku, kiedy 4. część historii o największych herosach Ziemi wejdzie do kin.

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.