Jeff Goldblum jest otwarty na kolejne części „Muchy”

Sergiusz Kurczuk
13.06.2018 12:29
Mucha (Jeff Goldblum)|undefined Fot. kadr z filmu Mucha

Jeff Goldblum zasłynął główną rolą w filmie „Mucha”. Nie ma nic przeciwko, żeby po ponad 30 latach od premiery, pojawiła się kolejna część horroru. 

„Mucha” z 1986 roku w reżyserii Davida Cronenberga nie jest może wybitnym dziełem, ale historia z pogranicza horroru i science fiction przeszła do historii kinematografii. Dzięki udziałowi w tym tytule Jeff Goldblum stał się niezwykle popularny, a rola Setha Brundle'a, zapewniła mu angaże do innych filmów. Ostatnio Goldblum powrócił w blask reflektorów za sprawą fenomenalnej roli Grandmastera w „Thorze: Ragnarok” i występie w „Jurassic World 2: Upadłym Królestwie”. Okazuje się, że aktor z chęcią zagrałby w kolejnej części „Muchy”.

„Mucha 3” - powstanie kolejna część filmu z Jeffem Goldblumem?

Film sprzed ponad 30 lat jest remakiem produkcji, która ukazała się w roku 1956. Główna oś fabularna obu horrorów różni się nieznacznie. Jeff Goldblum wcielił się w naukowca o imieniu Seth Brundle, który wynalazł urządzenie do teleportacji. Postanawia przetestować maszynę na sobie. Nie zważa jednak, że proces teleportacji przechodzi z nim również mucha, która wleciała do komory. Wkrótce okazuje się, że Seth połączył się z DNA owada na poziomie molekularnym. Mężczyzna zaczyna przeistaczać się w hybrydę, jednak powoli musza natura zaczyna dominować.

Każdy, kto oglądał film, wie, że główna bohaterka grana przez Geenę Davis finalnie zabija mutanta. Goldblumowi nie przeszkadza to jednak, by zagrać w kolejnej części. Opowiedział o tym w rozmowie z serwisem Bloody Disgusting. 

Oczywiście nie sądzę, że mój bohater pojawiłby się w filmie, ponieważ w tragiczny sposób zostałem zmutowany z muchą i ta maszyna, o raju! Ale może pojawiłbym się jako wnuk oryginalnego Setha Brundle'a albo Seth Brundle miałby brata. Miałby brata, który przemieniłby się w ten sam sposób! Kto wie, nie wiem, ale David Cronenberg byłby podekscytowany. Kurczę, jeśli on robiłby ten film, z przyjemnością znów bym z nim współpracował. Mówię wam! 

Żartobliwe słowa Goldbluma odnoszą się po części do sequela z 1989 roku, w którym głównym bohaterem jest Martin - syn Setha Brundle'a. Genotyp chłopaka również został zmieniony przez eksperyment ojca.

W czasach, kiedy wiele klasycznych tytułów opowiada się po raz kolejny w odświeżonej wersji, wszystko jest możliwe, tym bardziej, że w 2017 roku pojawiła się informacja dotycząca remake'u serii. Nawet jeśli scenariusz zaproponowany przez Goldbluma jest zbyt absurdalny nawet jak na współczesne standardy Hollywood, może w kolejnej wersji historii o nieudanym eksperymencie aktor wystąpi przynajmniej w gościnnej roli. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.