Jeff Goldblum miał zostać wycięty z „Parku Jurajskiego”

Sergiusz Kurczuk
14.09.2018 13:21
Jeff Goldblum miał zostać wycięty z „Parku Jurajskiego” Fot. kadr z filmu Park Jurajski

Mało brakowało, a nigdy nie zobaczylibyśmy Jeffa Goldbluma w roli Iana Malcolma w filmie „Park Jurajski”.

„Park Jurajski” to jedna z najsłynniejszych produkcji stworzonych przez Stevena Spielberga. Historia o przywróceniu do życia gatunków dinozaurów zdobył taką popularność, że niedawno w kinach pojawiła się kolejna część serii. W opinii fanów oryginalna produkcja jest najlepszym „Parkiem Jurajskim”, dzięki niesamowitej reżyserii, nowatorskich, jak na lata 90. efektów specjalnych i niezapomnianych kreacji aktorskich. Jedną z nich jest postać doktora Iana Malcolma, w którą wcielił się Jeff Goldblum. Mało brakowało, a postać zostałaby wycięta ze scenariusza.

„Park Jurajski” - Jeff Goldblum miał być wycięty z filmu

Chociaż Goldblum wcielił się w bohatera drugoplanowego, dla wielu widzów uzdolniony matematyk stał się ikoną „Parku Jurajskiego”. Rozbrajająca postać doktora Malcolma przeszła do historii popkultury, za sprawą kilku scen. Najsłynniejsza to moment, w którym półnagi Goldblum prezentuje swój tors. W 2018 roku mieszkańcy Londynu postanowili uczcić aktora, stawiając pomnik ukazujący Malcolma w znanej pozie. 

Spielberg chciał jednak usunąć rolę Malcolma, a część jego osobowości przekazać innemu bohaterowi. Goldblum wyznał ten sekret z planu „Parku Jurajskiego” w jednym z dodatków DVD filmu „Jurassic World: Upadłe Królestwo”. W najnowszej produkcji z serii o dinozaurach aktor ponownie powrócił do roli doktora Malcolma. Jak wyglądał pierwotny pomysł reżysera? 

Kiedy po raz pierwszy spotkałem Stevena Spielberga w Amblin, podszedł i powiedział „Wiesz, nastąpiła mała zmiana. Przepisaliśmy scenariusz i twój bohater Ian Malcolm został wykreślony. Prawdopodobnie oddamy te zabawne kwestie i połączymy twoją postać z postacią Sama Neilla”. Byłem tym podekscytowany i ufałem, że Spielberg stworzy coś świetnego.  

Na szczęście plany reżysera nie weszły w życie i Goldblum stworzył niezapomnianą przez widzów „Parku Jurajskiego” postać zabawnego naukowca. Ostatnim jak na razie filmem aktora, był „Hotel Artemis” z 2018 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.