Jessica Chastain jako dorosła Bev w sequelu filmu „To”? Warner Bros. prowadzi rozmowy z aktorką

Sergiusz Kurczuk
21.02.2018 12:01
Jessica Chastain jako dorosła Bev w sequelu filmu „To”? Warner Bros. prowadzi rozmowy z aktorką Fot. kadr z filmu To/Everett Collection/East News

Fani filmu Andresa Muschiettiego od dawna w roli dorosłej Beverly Marsh widzą Jessicę Chastain. Twórcy postanowili spełnić marzenia widzów.

„To” z Billem Skarsgårdem w roli tytułowej i z genialną obsadą dziecięcą w rolach głównych cieszą się wielkim uznaniem wśród fanów horrorów, szczególnie miłośników twórczości Stephena Kinga. Film odniósł spektakularny sukces i już po kilku dnia od premiery było wiadomo, że powstanie sequel. Nie jest to jednak kolejny skok na kasę widzów. Druga część „To” była w planach Warner Bros. od samego początku. Twórcy postanowili podzielić fabułę książki, toczącej się na dwóch płaszczyznach czasowych na odrębne filmy. W części pierwszej widzieliśmy więc Klub Frajerów i ich pierwszą potyczkę z morderczym Pennywisem, a w produkcji „To: Rozdział 2”, zobaczymy powrót Tańczącego Klauna i  kolejne zmagania głównych bohaterów, tym razem dorosłych. 

„To: Rozdział 2” - kto zagra dorosłych członków Klubu Frajerów?

Tuż po premierze pierwszej części widzowie wybrali własną obsadę dorosłych wersji głównych bohaterów. Powstały nawet fanowskie plakaty zapowiadające kontynuację. Billem miał być Patrick Wilson, Benem Chris Pratt, Richiem Mark Duplass, Eddiem Adam Scott, Mikiem Chiwetel Ejiofor, Stanem Joseph Gordon-Levitt, a Bev Jessica Chastain. Pod uwagę brano nie tylko fizyczne podobieństwo do młodych aktorów, ale również inne predyspozycje aktorskie. Po premierze okazało się zresztą, że Chastain była brana pod uwagę do roli pierwszej miłości Billa i Bena jeszcze podczas prac nad pierwszą częścią. Aktorka miała wystąpić w scenie po napisach, która jeszcze dobitniej zapowiedziałby „To: Rozdział 2”. Finalnie z planu reżysera nic nie wyszło.

Jessica Chastain jako Beverly Marsh w drugiej części „To”?

Jednak całkiem możliwe, że niebawem marzenia fanów i Muschiettiego niebawem się spełnią. Jak donosi Variety, aktorka oprowadzi obecnie oficjalne rozmowy z przedstawicielami studia braci Warner. Trzeba przyznać, że podobieństwo Chastain do Sophii Lillis jest na tyle uderzające, że gwiazda „Samej przeciw wszystkim” w zasadzie nie ma konkurencji.

Ewentualnie w dorosłą Bev mogłaby się wcielić Bryce Dallas Howard, która jest bardzo podobna do Chastain, jednak nie przypomina już tak bardzo Lillis. Kto wcieli się w postać? Przekonamy się za jakiś czas. Na razie potwierdzono jedynie, że w roli tytułowej ponownie zobaczymy Billa Skarsgårda, ale to nie jest żadnym zaskoczeniem. Który inny aktor potrafi uśmiechać się równie przerażająco, co on? 

Zdjęcia do filmu „To: Rozdział 2” ruszają już w wakacje 2018 roku. Produkcja pojawi się w kinach we wrześniu rok później. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.