Jim Carrey i gwiazdy polskiego kina w zwiastunie filmu „Prawdziwe zbrodnie”

Sergiusz Kurczuk
12.04.2018 11:52
Jim Carrey i Robert Więckiewicz z filmie Prawdziwe zbrodnie|undefined Fot. kadr z filmu Prawdziwe zbrodnie

„Prawdziwe zbrodnie” to polsko-amerykański thriller kryminalny oparty na prawdziwych wydarzeniach. U boku Jima Carreya wystąpiło grono gwiazd polskiej kinematografii.

Jim Carrey kojarzony przez szersze grono z głupawych komedii został obsadzony w głównej roli w polski-amerykańskiej produkcji pod tytułem „Prawdziwe zbrodnie”. O filmie było głośno w roku 2015, kiedy cześć scen kręcono w Krakowie. W thriller kryminalny zaangażowano wielu polskich aktorów. W 2016 roku odbyła się premiera na jednym z festiwali filmowych... i o produkcji słuch zaginął. Trzeba było jednak poczekać kilkanaście miesięcy, bo twórcy wypuścili właśnie zwiastun „Prawdziwych zbrodni”.

„Prawdziwe zbrodnie” - zwiastun

Historia przedstawiona w filmie została oparta na prawdziwych wydarzeniach. Chodzi o głośną sprawę Krystiana Bali - pisarza, który w jednej ze swoich książek ze szczegółami opisał morderstwo sprzed lat. Kiedy treść powieści „Amok” trafiła do śledczych, rozpoczęto dochodzenie, w wyniku którego autor trafił do więzienia na 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo domniemanego kochanka swojej byłej żony. Te wydarzenia opisane w gazetach na całym świecie stało się kanwą filmu, który niebawem trafi do dystrybucji kinowej. 

Carrey wciela się w śledczego opętanego obsesją schwytania nieuchwytnego mordercy. Natrafia na artykuł, który do złudzenia przypomina niewyjaśnioną zbrodnię. Stara się zrobić wszystko, by udowodnić, że autor tekstu jest poszukiwanym mordercą. 

„Prawdziwe zbrodnie” - kiedy premiera?

W filmie reżyserowanym przez Alexandrosa Avranasa wystąpił szereg gwiazd polskiego kina. U boku Carreya pojawili się między innymi Agata KuleszaRobert WięckiewiczZbigniew Zamachowski, Anna Polony, Piotr Głowacki oraz Katarzyna Warnke. Nie zabrakło też zagranicznych aktorów. W Kozłowa - autora podejrzanego artykułu wcielił się Marton Csokas. Jego ukochaną zagrała natomiast Charlotte Gainsbourg. Międzynarodowa premiera została zapowiedziana na 11 maja 2018 roku. W 2017 roku pojawił się film Kasi Adamik oparty na historii Bali zatytułowany „Amok”. Czy „Prawdziwe zbrodnie” okażą się lepsze? Przekonamy się niedługo. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.