Adam Driver, Bill Murray i Tilda Swinton w nowym filmie Jima Jarmuscha o zombie

Natalia Hluzow
16.07.2018 10:26
Adam Driver, Bill Murray, Tilda Swinton|undefined Fot. kadry z filmów „Gwiezdne wojny: Przebudzenie mocy”, „Zombieland” i „The Protagonists”

Jim Jarmusch szykuje film zombie. Do swojego nowego projektu zatrudnił gwiazdy światowego formatu, m.in. Adama Drivera, Billa Murraya i Tildę Swinton. W kogo się wcielą?

Po fantastycznym sportretowaniu wampirów w filmie „Tylko kochankowie przeżyją”, Jim Jarmusch zabiera się za kolejne nieumarłe monstra. Reżyser „Kawy i papierosów” zgromadził gwiazdorską obsadę w składzie: Bill Murray, Adam Driver, Tilda Swinton, Steve Buscemi, Chloe Sevigny, Austin Butler i Selena Gomez, by w swoim najnowszym filmie opowiedzieć o... zombie.

„The Dead Don't Die”: Adam Driver i Bill Murray w komedii Jima Jarmuscha

„The Dead Don't Die” (Umarli nie umierają) ma być komedią opowiadającą o zmaganiach policji z pozbawionymi mózgu umarlakami. Zdjęcia do filmu rozpoczęły się już w Nowym Jorku. Portal Just Jared w lipcu 2018 uchwycił Selenę Gomez i zakrwawionego Austina Butlera podczas pracy na planie.

Jim Jarmusch nie ogłosił wprawdzie oficjalnie swojego nowego projektu, jednak Bill Murray już w marcu 2018 wspominał o nim otwarcie w wywiadzie z portalem Philly. Jak powiedział:

Mam przed sobą dobrą robotę. Przygotujcie się: to film o zombie. Jim Jarmusch napisał scenariusz, który jest bardzo zabawny i zgromadził obsadę pełną świetnych aktorów... zaczynamy kręcić tego lata. Ale nie, nie będę grał zombie.

Jak donosi portal Variety, Bill Murray wcieli się w rolę policjanta, podobnie jak Adam Driver i Chloe Sevigny. Murray współpracował już z Jarmuschem podczas realizacji „Kawy i papierosów” oraz „Broken Flowers”. Pozostali główni aktorzy również grali już u Jarmuscha. Adam Driver wystąpił w „Patersonie”, zaś Tilda Swinton we wspomnianym już dziele „Tylko kochankowie przeżyją”, w którym partnerował jej Tom Hiddleston.

Zdjęcia do nowego filmu Jarmuscha są realizowane w regionie Upstate New York. Producentami są Joshua Astrachan i Carter Logan. Pieczę nad produkcją sprawuje wytwórnia Focus Features. Oficjalna data premiery „The Dead Don't Die” nie jest jeszcze znana.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.