Joanna Kulig dołączyła do prestiżowej amerykańskiej agencji. Będzie robiła karierę w USA?

Kamil Kacperski
30.11.2018 10:04
Joanna Kulig Zimna wojna|undefined Fot. kadr z filmu

Aktorka, która wystąpiła w "Zimnej wojnie" Paweł Pawlikowskiego, dołączyła do prestiżowej agencji CAA, która reprezentuje m.in. Toma Cruise'a, czy Brada Pitta. 

Jak poinformował portal Onet.pl, Joanna Kulig dołączyła do agencji aktorskiej Creative Artists Agency, która reprezentuje interesy i zajmuje się karierami takich aktorów, jak Tom Cruise, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Meryl Streep, Sharon Stone, czy Michelle Pfeifer. Pod swoimi skrzydłami mają również koszykarza LeBrona Jamesa, gwiazdę "Kosmicznego meczu 2" oraz osobowość telewizyjną Oprę Winfrey. Trzeba przyznać, że lista klientów robi ogromne wrażenie. 

Informację dla serwisu potwierdziła polska agencja reprezentująca interesy Joanny Kulig. Sama aktorka zapowiedziała w rozmowie z "Super Expressem", że chciałaby zamieszkać w USA na stałe i tam kontynuować karierę. Z takim zapleczem i potencjalną nominacją do Oscara w kategorii "Najlepszej roli pierwszoplanowej damskiej" wydaje się, że świat stoi przed Kulig otworem. 

Zimna wojna z Oscarem?

Od kilku miesięcy różne źródła donoszą, że "Zimna wojna" z Kulig w roli głównej ma potencjał na zdobycie Oscara w kategorii "Najlepszego filmu nieanglojęzycznego". Film znalazł się na oscarowej shortliście i zdążył zdobyć wyróżnienia w kilku plebiscytach prowadzonych przez czołowe zagraniczne portale filmowe. Natomiast Europejska Akademia Filmowa nagrodziła obraz Pawlikowskiego statuetką za montaż, która powędrowała do wykładowcy łódzkiej filmówki Jarosława Kamińskiego. 

Film trafił do polskich kin 8 czerwca 2018 roku. Wcześniej Paweł Pawlikowski został nagrodzony w Cannes za jego reżyserię. Polski dramat zachwycił międzynarodową publiczność, w tym również Larsa Ulricha z Metalliki. Amerykańska premiera "Zimnej wojny" odbędzie się 21 grudnia 2018 roku. 

O czym jest Zimna wojna?

"Zimna wojna" ukazuje trudną miłość Zuli i Wiktora granych przez Joannę Kulig i Tomasza Kota. Historia rozgrywa się w czasie powojennej Polski i Europy. Młoda artystka sceniczna i kompozytor zakochują się w sobie. I chociaż ich miłość sprawia, że nie potrafią bez siebie żyć, to niestety nie umieją też razem żyć. Na ekranie pojawili się również m.in. Agata Kulesza i Borys Szyc.

Reżyserowi Pawłowi Pawlikowskiemu w tworzeniu scenariusza pomagali nieżyjący Janusz Głowacki oraz Piotr Borkowski. Za zdjęcia, podobnie jak w przypadku "Idy", odpowiedzialny jest Łukasz Żal.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.