Joanna Kulig w nowym francuskim filmie. Zgarnie rekordową gażę

17.11.2020 14:30
Joanna Kulig Fot. East News

Joanna Kulig z powodzeniem kontynuuje swoją karierę za granicą. Gwiazda "Zimnej wojny" zagra jedną z głównych ról w nowym francuskim dreszczowcu. A za swój występ otrzyma bardzo pokaźną sumę. 

Joanna Kulig to bez wątpienia jedna z największych gwiazd polskiego kina. I nie tylko! Po ogromnym międzynarodowym sukcesie „Zimnej wojny” aktorka jest rozchwytywana także przez zagranicznych producentów. Niedawno mogliśmy ją oglądać w serialu Netfliksa pt. „The Eddy”, którego reżyserem był zdobywca Oscara za „La La Land”, Damien Chazelle. Zagrała też epizodyczną rolę w produkcji „Hannah” zrealizowanej dla Amazon Prime. Teraz pracuje na kolejnym zagranicznym planie zdjęciowym. Już niebawem zobaczymy ją we francuskim dreszczowcu „Kompromat”, gdzie wciela się w jedną z najważniejszych ról.

Przeczytaj także

Joanna Kulig we francuskim filmie. O czym opowie „Kompromat”?

Kompromat”, bo taki tytuł nosi francuski dreszczowiec z udziałem Joanny Kulig, opowie historię francuskiego dyplomaty, który stał się ofiarą spisku Federalnej Służby Bezpieczeństwa. By ocalić swoje życie, musi z intelektualisty przemienić się człowieka czynu i uciec z Syberii. Twórcy filmu zapowiadają, że będzie to ucieczka spektakularna.

Joanna Kulig wcieli się w ukochaną głównego bohatera, którego zagra najprawdopodobniej francuski gwiazdor Gilles Lellouch. O rozpoczęciu zdjęć w Wilnie poinformował w ubiegłym miesiącu reżyser „Kompromatu”, Jérôme Salle.

Póki co termin zakończenia zdjęć i data premiery „Kompromatu” nie są jeszcze znane.

Joanna Kulig dostanie ponad milion za rolę

Rola we francuskiej produkcji to dla Joanny Kulig nie tylko prestiż i kolejne doświadczenie, ale również niezły zarobek. Jak poinformował Super Express, gaża polskiej aktorki wynosi 250 tysięcy euro, a więc ponad milion złotych. Przypomnijmy, że za obsypaną nagrodami „Zimną wojnę” otrzymywała 10 tysięcy złotych za dzień zdjęciowy, co spotkało się z krytyką po ujawnieniu, że partnerujący jej Tomasz Kot zarabiał ponad 2 razy więcej.

Jeśli wierzyć Super Expressowi, aktualne wynagrodzenie aktorki przewyższa obydwie gaże z „Zimnej wojny”. Ponadto, Joanna Kulig na planie „Kompromatu” jest traktowana jak prawdziwa gwiazda. Posiada własną przyczepę i nocuje w luksusowym hotelu. Warunki te miał wynegocjować jej francuski agent.

Kompromat” nie jest pierwszym doświadczeniem Kulig we francuskim kinie. W 2011 roku zagrała we francusko-polskiej koprodukcji „Sponsoring” w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej u boku legendy francuskiego kina, Juliette Binoche. Za rolę młodziutkiej Alicji otrzymała m.in. Złotego Lwa na Festiwalu w Gdyni.

Przeczytaj także
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.