Joanna Kulig wśród amerykańskich gwiazd w serialu Amazon Studios

Natalia Hluzow
10.10.2018 11:55
Joanna Kulig|undefined Fot. Rex Features/East News

Dobra passa nie opuszcza Joanny Kulig. Gwiazda „Zimnej wojny” już niebawem pojawi się w amerykańskim serialu „Hanna” u boku gwiazd „Altered Carbon”, „Legionu samobójców” i „World War Z”.

Joanna Kulig jest obecnie jedną z najpopularniejszych polskich aktorek, której sława w związku ze zjawiskową rolą w „Zimnej wojnie” dotarła już za ocean. Aktorka jest już nie tylko wychwalana przez hollywoodzkie gwiazdy i uznanych krytyków za rolę w polskim hicie, ale także dostaje pierwsze angaże w zagranicznych produkcjach. Już niebawem pojawi się w serialu Amazon Studios pt. „Hanna”.

Joanna Kulig w amerykańskim serialu „Hanna”

„Hanna” to serialowy reboot pełnometrażowego filmu z 2011 roku o tym samym tytule, w którym tytułową rolę zagrała Saoirse Ronan. Towarzyszyli jej Cate Blanchett i Eric Bana. W serialu Amazon Studios w główną postać wcieli się Esme Creed-Miles, zaś u jej boku zobaczymy Mireille Enos („World War Z”) oraz Joela Kinnamana – gwiazdę „Altered Carbon” i „Legionu Samobójców”, którzy wystąpili wspólnie w serialu „Dochodzenie”.

Dochodzenie serial Fot. foto: Chris Large/Everett Collection/EAST NEWS

Joanna Kulig zagra natomiast matkę głównej bohaterki, Joannę. Aktorka wyjawiła swój udział w serialu w rozmowie z Tele Tygodniem. Jak powiedziała:

Kręciliśmy go w Budapeszcie. Wcieliłam się w mamę głównej bohaterki, Joannę. Gdy to usłyszałam, byłam zaskoczona. – Jak to, mam zagrać matkę? Okazało się, że w retrospekcjach. Moim partnerem był Joel Kinnaman. Mieliśmy skomplikowane sceny pościgów. Muszę przyznać, że bardzo mi się to podobało.

Zaangażowanie polskiej aktorki do roli matki Hanny wiąże się ze zmianą miejsca akcji opowiadanej historii. W filmie Joe Wrighta Hanna była wychowywana przez ojca, byłego agenta CIA, w fińskiej dziczy, by zostać profesjonalną zabójczynią. Natomiast w serialu ojciec Hanny, Eryk, będzie trenował ją w tym samym celu w lasach w północnej Polsce. Poza tym zmieni się wiek bohaterki, która w serialu będzie nieco starsza.

„Hanna” – kiedy premiera?

Premiera serialu „Hanna” została zapowiedziana na 2019 roku. Nie wiadomo, czy produkcja będzie dystrybuowana w Polsce.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.