Joanna Kulig z kolejną nagrodą. Tym razem w Palm Springs

Kamil Kacperski
14.01.2019 12:30
Joanna Kulig|undefined Fot. kadr z filmu "Zimna wojna"

Artystka zdobyła nagrodę w kategorii najlepszej aktorki nieangielskojęzycznej na Festiwalu Filmowym w Palm Springs, który potrwa od 3 do stycznia 2019 roku.

Joanna Kulig zdobyła kolejną nagrodę - tym razem polskiej aktorce przyznano statuetkę na festiwalu w Palm Springs. Jest to kolejne wyróżnienie dla artystki, która mimo braku nominacji do Złotego Globu, jest wciąż wymieniana wśród najpoważniejszych kandydatek do Oscara za "Najlepszą rolę pierwszoplanową". Nominacje do tych najważniejszych nagród filmowych poznamy już 22 stycznia 2019 roku. 

Na odbywającym się w Kalifornii festiwalu uhonorowano również japońskiego reżysera Hirokazu Kore-eda za film "Shoplifters", natomiast nagrodę dla najlepszego aktora w filmie nieanglojęzycznym otrzymał natomiast Marcello Fonte za włoskiego "Dogmana". Łącznie podczas FF w Palm Springs pokazano 226 filmów z 78 różnych krajów. 

Joanna Kulig z kolejnymi nagrodami

O filmie "Zimna wojna" i świetnym występie Joanny Kulig wypowiedziała się również Natalie Portman, która na swoim Instagramie udostępniła zdjęcie plakatu, nazywając dzieło Pawła Pawlikowskiego "zjawiskowym":

np Fot. foto: Instagram.com/natalieportman

Nagrody dla Zimnej wojny

Na początku stycznia 2019 roku pojawiła się informacja o tym, że "Zimna wojna" została nominowana do aż 4 nagród BAFTA, czyli brytyjskich odpowiedników Oscarów. Ma szanse w kategoriach Najlepszy film nieanglojęzyczny, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz oryginalny i Najlepsze zdjęcia. Kulig niedawno odebrała zaś Paszport Polityki za wybitne dokonania oraz szczerość, autentyczność i silną osobowość. 

Produkcja zdobyła też Złote Lwy w Gdyni, Europejskie Oscary, a nagrodzono ją również na festiwalu w Cannes. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.