Joanna Opozda - kim jest polska aktorka, która zagra Brigitte Bardot?

Weronika Tołwińska
07.11.2018 14:55
Joanna Opozda jako Brigitte Bardot|undefined Fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News; Collection Christophel / RnB/EAST NEWS

Brigitte Bardot Polką? Już niebawem ikonę francuskiego kina zagra Joanna Opozda. Polska aktorka wystąpi w filmie „Brigitte Bardrot cudowna” w reżyserii Lecha Majewskiego.

W ostatnim czasie coraz częściej do ról światowych gwiazd kina wybierani są młodzi polscy aktorzy. W sierpniu 2018 roku ogłoszono, że Rafał Zawierucha zagra Romana Polańskiego w filmie Quentina Tarantino. Teraz pojawiła się informacja, że mało popularna Joanna Opozda wcieli się w Brigitte Bardot.

Opozda zagra tytułową rolę w najnowszym filmie Lecha Majewskiego „Brigitte Bardot cudowna”. Produkcja jest ekranizacją powieści samego Majewskiego o tytule „Pielgrzymka do grobu Brigitte Bardot cudownej”. Zarówno książka, jak i film skupiają się na losach młodego chłopaka poszukującego ojca, byłego lotnika Dywizjonu 302, którego los skrzętnie skrywała przed nim matka. W trakcie wizyty w katowickim kinie Rialto, podczas seansu „Pogardy” Jeana-Luca Godarda, przedostaje się do buduaru Brigitte Bardot. Bohater trafia do hotelu, gdzie krzyżują się różne rzeczywistości – historii, snu, marzenia i mitu.

Joanna Opozda – kim jest Polka która zagra BB?

Joanna Opozda jest absolwentką Wydziału Aktorskiego PWST im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Aktorka na swoim koncie ma kilka niewielkich ról filmowych. Największą popularność przyniosła jej rola Jowity Kaczmarek w serialu „Pierwsza miłość”. Poza rolami serialowymi, polska aktorka pojawiła się również w produkcjach kinowych, takich jak „Planeta Singli” czy „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”. Opozda wzięła również udział w piątej edycji „Dancing with the stars. Taniec z gwiazdami”. Można ją było także oglądać na deskach warszawskiego Teatru Kamienica.

Poza aktorstwem Joanna Opozda zajmuje się również modelingiem – jej zdjęcia pojawiły się we włoskiej edycji magazynu „Vogue”. Brigitte Bardot z pewnością będzie przełomowym punktem w karierze młodej, polskie aktorki.

Joanna Opozda – jak wygląda jako Brigitte Bardot?

O swojej szansie wcielenia się w Brigitte Bardot, Joanna Opozda poinformowała fanów na swoim oficjalnym koncie Instagramowym, gdzie zamieszcza sporo zdjęć ucharakteryzowana na francuską gwiazdę.

Opozda jest szczęśliwa nie tylko ze względu na otrzymaną rolę Brigitte Bardot, ale przede wszystkim z uwagi na fakt, że jej udział w filmie zaakceptowała sama francuska ikona kina.

„Brigitte Bardot cudowna” – kiedy premiera?

Rola Brigitte Bardot to pierwsza tak ważna kreacja aktorska w karierze Joanny Opozdy. Czy poradzi sobie z tym wyzwaniem? Czy spodoba się fanom francuskiej gwiazdy? Przekonamy się niebawem.

Zdjęcia do filmu „Brigitte Bardot cudowna” realizowane są w Katowicach – mieście, z którego pochodzi Lech Majewski. Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana.

Weronika Tołwińska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.