Joaquin Phoenix twierdzi, że granie Jokera to "najlepsze doświadczenie w jego życiu"

10.09.2019 10:23
Joker|undefined Fot. kadr z filmu "Joker"/Warner Bros.

Niedługo do kin trafi film "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Aktor obecnie promuje produkcje, jeżdżąc po całym świecie i udzielając wywiadów na temat nadchodzącego obrazu w reżyserii Todda Philipsa.

Joaquin Phoenix przyznał w sesji Q&A po premierze "Jokera" na festiwalu filmowym w Toronto, że dołączenie do obsady tej produkcji było bardzo ciężką decyzją. Aktor długo zastanawiał się, czy zagranie w filmie o komiksowej postaci w tym momencie kariery będzie dobrym ruchem. W końcu reżyser Todd Philips przekonał Phoenixa, że "Joker" będzie zdecydowanie różnił się od filmów MCU, czy innych produkcji DC.

Joaquin Phoenix o Jokerze: najlepsza rzecz w mojej karierze

W trakcie produkcji filmu "Joker", Phoenix zrozumiał jednak, że jest to zdecydowanie jedno z najlepszych doświadczeń, które miał w trakcie swojej kariery:

Tak szczerze, to początkowo była bardzo trudna decyzja. Nie miałem ku*wa pojęcia. Nie miałem. Ale było coś, co zaczęło mnie ciągnąć do tej roli. Potem to zaczęło ewoluować, aż w końcu ten projekt stał się czymś więcej. To było jedne z najlepszych doświadczeń w mojej karierze.

Przeczytaj także

Na temat swojego filmu wypowiedział się również Todd Phillips, który stwierdził, że próba sprzedaży "Jokera" firmie Warner Bros. była trudna. Próbował porównać film do klasyków z lat 70. i 80. pokroju "Wściekłego byka" i "Taxi Drivera". Podczas tego samego Q&A opowiedział dziennikarzom:

Co jest wspaniałe z Jokerem, to fakt, że jest niegodnym zaufania narratorem i tak naprawdę nie ma swojego "origin story". Mieliśmy mnóstwo wolności. Trochę zabraliśmy z komiksów. To było naprawdę wyzwalające.

"Joker" zadebiutuje w kinach na całym świecie już 4 października 2019 roku. W filmie oprócz Joaquina Phoenixa zobaczymy również Roberta De Niro, Zazie Beetz, Brian Tyree Henry, Marc Maron i Frances Conroy.

Zobacz także: Czy Joker Joaquina Phoenixa spotka się z Batmanem Roberta Pattinsona?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.