Joaquin Phoenix twierdzi, że granie Jokera to "najlepsze doświadczenie w jego życiu"

10.09.2019 10:23
Joker|undefined Fot. kadr z filmu "Joker"/Warner Bros.

Niedługo do kin trafi film "Joker" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. Aktor obecnie promuje produkcje, jeżdżąc po całym świecie i udzielając wywiadów na temat nadchodzącego obrazu w reżyserii Todda Philipsa.

Joaquin Phoenix przyznał w sesji Q&A po premierze "Jokera" na festiwalu filmowym w Toronto, że dołączenie do obsady tej produkcji było bardzo ciężką decyzją. Aktor długo zastanawiał się, czy zagranie w filmie o komiksowej postaci w tym momencie kariery będzie dobrym ruchem. W końcu reżyser Todd Philips przekonał Phoenixa, że "Joker" będzie zdecydowanie różnił się od filmów MCU, czy innych produkcji DC.

Joaquin Phoenix o Jokerze: najlepsza rzecz w mojej karierze

W trakcie produkcji filmu "Joker", Phoenix zrozumiał jednak, że jest to zdecydowanie jedno z najlepszych doświadczeń, które miał w trakcie swojej kariery:

Tak szczerze, to początkowo była bardzo trudna decyzja. Nie miałem ku*wa pojęcia. Nie miałem. Ale było coś, co zaczęło mnie ciągnąć do tej roli. Potem to zaczęło ewoluować, aż w końcu ten projekt stał się czymś więcej. To było jedne z najlepszych doświadczeń w mojej karierze.

Przeczytaj także

Na temat swojego filmu wypowiedział się również Todd Phillips, który stwierdził, że próba sprzedaży "Jokera" firmie Warner Bros. była trudna. Próbował porównać film do klasyków z lat 70. i 80. pokroju "Wściekłego byka" i "Taxi Drivera". Podczas tego samego Q&A opowiedział dziennikarzom:

Co jest wspaniałe z Jokerem, to fakt, że jest niegodnym zaufania narratorem i tak naprawdę nie ma swojego "origin story". Mieliśmy mnóstwo wolności. Trochę zabraliśmy z komiksów. To było naprawdę wyzwalające.

"Joker" zadebiutuje w kinach na całym świecie już 4 października 2019 roku. W filmie oprócz Joaquina Phoenixa zobaczymy również Roberta De Niro, Zazie Beetz, Brian Tyree Henry, Marc Maron i Frances Conroy.

Zobacz także: Czy Joker Joaquina Phoenixa spotka się z Batmanem Roberta Pattinsona?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.