Powstaje solowy film Jokera. Kto wcieli się w rolę księcia zbrodni z Gotham?

Natalia Hluzow
09.02.2018 12:35
Powstaje solowy film Jokera. Kto wcieli się w rolę księcia zbrodni z Gotham? Fot. kadr z filmu "Batman: Zabójczy żart"

Największy przeciwnik Batmana doczeka się swojego własnego filmu i kolejnego wybitnego aktorskiego wcielenia.

Todd Phillips – reżyser, który dał się poznać przede wszystkim jako twórca „Kac Vegas”, przymierza się do realizacji kolejnego filmu Warner Bros. spod znaku DC Comics. Jak zapowiadał już Kevin Tsujihara, dyrektor generalny wytwórni, Warner nie chce już ścigać i naśladować MCU, dlatego film o Jokerze nie będzie kolejnym elementem wspólnego uniwersum z „Ligą sprawiedliwości”„Wonder Woman” ani z „Suicide Squad”, lecz zupełnie osobnym bytem. 

Kto zagra Jokera w nowym filmie DC?

Niedawno wspominaliśmy wybitnych aktorów, którzy wcielali się w postać Jokera w najważniejszych seriach poświęconych Batmanowi. Wszystko wskazuje na to, że Jacka Nicholsona i Heatha Ledgera czeka godne następstwo. Todd Phillips chciałby bowiem, by w jego filmie w główną rolę wcielił się Joaquin Phoenix. Aktor jest znany przede wszystkim z filmów „Ona”, „Mistrz”, „Gladiator” czy „Spacer po linie”, gdzie wcielił się w Johnny'ego Casha. Wziął też udział w wyjątkowym aktorskim projekcie, Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem”, który był jednocześnie performancem, dokumentem i filmem muzycznym. Jego dotychczasowe niepokojące role i charakterystyczne aktorstwo pozwalają sądzić, że w roli psychopaty z Gotham City sprawdzi się idealnie. Na razie nie jest to jeszcze potwierdzona informacja, gdyż aktor nie dał jeszcze oficjalnej odpowiedzi, jednak - jak donoszą źródła Variety - wytwórnia jest na etapie negocjacji z Phoeniksem, który jest przychylny propozycji.

Joaquin Phoenix jako Joker

Phoenix był dotychczas rozważany do ról wielu komiksowych bohaterów. Darren Aronofsky widział go jako Batmana, szefowie studia Marvela chcieli go obsadzić w roli Doctora Strange, a Warner Bros. myślał nad zatrudnieniem go jako Lexa Luthora w filmie „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości”. Ostatecznie żaden z tych planów nie doszedł do skutku, ale aktor jak widać wciąż pozostaje w obszarze zainteresowań twórców filmów superbohaterskich. Czy ostatecznie zgodzi się zostać Jokerem i zmierzy się z legendą Nicholsona i Ledgera? Przekonamy się już niebawem.

Dla wszystkich fanek Jareda Leto mamy jednak dobre wieści. Jak wspominaliśmy na początku, solowy film Jokera będzie produkcją oderwaną od dotychczasowych serii, dlatego w kontynuacjach i spin-offach „Legionu samobójców” wciąż jako demonicznego klauna będziemy oglądać wokalistę 30 Seconds to Mars.

Kiedy premiera filmu o Jokerze?

Philips nie tylko wyreżyseruje film, ale także napisze do niego scenariusz wraz ze Scottem Silverem. Film nie ma jeszcze tytułu, daty premiery ani opisu fabuły, jednak plotka głosi, że jego akcja ma toczyć się w latach 80., a klimat nawiązywać do kina gangsterskiego Martina Scorsese. 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.