"Kitbag": Joaquin Phoenix zagra Napoleona Bonaparte w nowym filmie Ridleya Scotta

Natalia Hluzow
15.10.2020 10:18
Joaquin Phoenix zagra Napoleona|undefined Fot. . Kristin Callahan/Everett Collection/East News

Joaquin Phoenix wcieli się w Napoleona Bonaparte w nowym historycznym filmie Ridleya Scotta pt. "Kitbag". Będzie to ponowne zawodowe spotkanie artystów po obsypanym nagrodami "Gladiatorze".

Po zdobyciu Oscara za fenomenalną kreację aktorską w filmie "Joker", Joaquin Phoenix przymierza się do roli kolejnej ikonicznej postaci. Tym razem nie będzie to jednak żaden bohater z uniwersum DC czy Marvela, lecz jeden z najbardziej kontrowersyjnych władców w historii - Napoleon Bonaparte. 

Przeczytaj także

Joaquin Phoenix i Ridley Scott ponownie łączą siły

Współpraca na planie "Kitbag" będzie pierwszym zawodowym spotkaniem Ridleya Scotta i Joaquina Phoenixa od czasów legendarnego "Gladiatora", za którego obaj artyści otrzymali nominacje do Oscara (ostatecznie "Gladiator" zwyciężył w 5 innych kategoriach, w tym "Najlepszy film"). Joaquin Phoenix wcielił się wówczas w okrutnego cesarza Kommodusa. Teraz ponownie przyjdzie mu zmierzyć się z cesarskim majestatem, tyle, że w zupełnie innym wydaniu. Napoleon Bonaparte, cesarz Francuzów, w przeciwieństwie do tchórzliwego Kommodusa, uznawany jest za najwybitniejszego dowódcę wojskowego w historii.

Przeczytaj także

O czym opowie "Kitbag"?

Tytuł filmu oznacza dosłownie "torba/plecak" i pochodzi od powiedzenia "There is a general's staff hidden in every soldier's kitbag". Filmowa opowieść Ridleya Scotta o Bonapartem ma skupić się przede wszystkim na jego osobistej historii. Obok epickich scen batalistycznych obrazujących wielkie zwycięstwa pod Rivoli czy Austerlitz w filmie ma pojawić się intymna opowieść o niezwykle ambitnym człowieku bezlitośnie pnącym się na szczyt oraz o jego relacji z ukochaną żoną Józefiną. 

Joaquin Phoenix zdaje się być wyborem idealnym do takiej roli. Dodatkowy atut stanowi fakt, że podobnie jak Napoleon jest niewielkiego wzrostu. Cesarz Francuzów mierzył podobno 168 cm wzrostu, odtwórca roli "Jokera" ma zaledwie 5 cm więcej. 

Za projekt odpowiada studio 20th Century Studios. Scenariusz stworzy David Scarpa, który ma na swoim koncie m.in. "Wszystkie pieniądze świata". Producentami filmu będą Ridley Scott i Kevin Walsh. 

Zobacz też: Najlepsze filmy, w których zagrał Joaquin Phoenix

 

 

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.