„Joker”: Reżyser opublikował pierwsze zdjęcie Joaquina Phoenixa z filmu. Zdradził też imię bohatera

Natalia Hluzow
17.09.2018 10:30
Joaquin Phoenix|undefined Fot. Canadian Press/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Todd Phillips, reżyser filmu „Joker”, zaprezentował pierwsze oficjalne zdjęcie tytułowego bohatera granego przez Joaquina Phoenixa. W sieci pojawiły się też fotografie i materiały wideo z planu.

Wyczekiwany film o nemezis Batmana wreszcie zaczyna nabierać kształtów. We wrześniu 2018 wystartowały zdjęcia do „Jokera”, dzięki czemu mamy okazję przyjrzeć się Joaquinowi Phoenixowi w roli psychopaty z Gotham, zanim ten przywdział kostium Księcia Zbrodni. Todd Phillips, reżyser filmu, zdradził też imię głównego bohatera.

„Joker”: Joaquin Phoenix na zdjęciach z filmu

Kiedy tylko pojawiły się pierwsze plotki na temat tego, że w nowym filmie DC Jokera zagra Joaquin Phoenix, zarówno fani aktora, jak i miłośnicy przeciwnika Batmana, oszaleli z radości. W lipcu 2018 oficjalnie potwierdzono tę informację, zaś aktor wyznał, że zgodził się zagrać tę postać, gdyż „ku*ewsko go przerażała”. Pierwsze zdjęcia ukazujące Phoenixa w roli Jokera potwierdzają, że decyzja o wyborze gwiazdy „Mistrza”, „Gladiatora” i „Her” była strzałem w dziesiątkę. 

Powyższe zdjęcie udostępnił sam reżyser, Todd Phillips, wraz z opisem, w którym znalazło się tylko jedno słowo - Arthur. Potwierdza to niedawne przecieki ujawnione przez portal The Hashtag Show, według których główny bohater filmu „Joker” będzie nazywał się Arthur Fleck. 

Oficjalny fotos zaprezentowany przez reżysera to jednak nie jedyny materiał, który pozwala nam przyjrzeć się Phoenixowi w nowej roli. Internet obiegła również seria zdjęć i materiałów wideo zrobionych ukradkiem na planie. Możecie przejrzeć je poniżej:

Udostępnione w sieci zdjęcia i materiały wideo doskonale obrazują zapowiadaną przez Phillipsa historię. Filmowiec zamierza bowiem opowiedzieć o dręczonym problemami mężczyźnie na skraju załamania. Arthur ma być komikiem, który powraca do rodzinnego miasta Gotham, gdzie poznaje samotną matkę graną przez znaną z „Deadpoola 2” Zazie Beetz. Właśnie wtedy mężczyzna zaczyna wpadać w szpony szaleństwa i powoli przeradzać się w Jokera.

Produkcja nie będzie łączyć się z dotychczasowymi filmami DCEU. Jej akcja ma toczyć się w latach 80., a forma nawiązywać do naturalistycznego stylu gangsterskiego kina Martina Scorsese.

„Joker”: obsada i twórcy

Na planie „Jokera” spotka się iście gwiazdorska obsada. W filmie wystąpi m.in. Robert De Niro jako prowadzący talk-show, wspomniana już Zazie Beetz, a także Frances Conroy i Marc Maron.

Todd Phillips jest nie tylko reżyserem filmu, lecz także współautorem scenariusza, który napisał wraz ze Scottem Silverem. Funkcję producentki „Jokera” pełni Emma Tillinger Koskoff, współpracowniczka Martina Scorsese. Producentem wykonawczym jest natomiast Richard Baratta.

Premiera filmu „Joker” została zapowiedziana na 4 października 2019 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.