Joaquin Phoenix zaimprowizował jedną z najlepszych scen w "Jokerze"

14.10.2019 12:09
Joker|undefined Fot. kadr z filmu "Joker"/Warner Bros.

Od premiery "Jokera" minęło już kilka dni, więc reżyser Todd Phillips coraz chętniej opowiada o poszczególnych fragmentach swojego dzieła. Artysta zdradził, którą scenę w całości zaimprowizował Joaquin Phoenix. UWAGA! W tekście będą spoilery dotyczące "Jokera".

"Joker" był zapowiadany jako ciężki i trudny tytuł, który miał przy okazji zapewnić Joaquinowi Phoenixowi jego pierwszego Oscara. Na razie pierwsza część się sprawdziła, druga z nich wciąż pozostaje w toku. Nie zmienia to jednak faktu, że produkcja jest jednym z najchętniej komentowanych filmów 2019 roku (a warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu w kinach zagościł "Avengers: Endgame"). Teraz samym komentowaniem zajął się również Todd Phillips, czyli reżyser "Jokera". 

Joker - Phoenix zaimprowizował jedną z najlepszych scen

Jeżeli oglądaliście film, to zapewne pamiętacie scenę, w której Arthur/Joker wbiega do łazienki po swoim pierwszym zabójstwie (które przy okazji jest potrójne) i zaczyna niepokojąco tańczyć. Fragment jest niezwykle dramatyczny i niekomfortowy, ale na niezwykle wysoki poziom artystyczny wynosi go muzyka Hildur Guðnadóttir. Okazuje się jednak, że nie zawsze ta scena miała wyglądać w ten sposób - według Phillipsa miała być pierwotnie dużo bardziej standardowa. 

Przeczytaj także

W rozmowie ze Screenplayed wyznał, że to Phoenix wpadł na pomysł z tańcem i zdradził, jak pierwotnie miała wyglądać wspomniana scena:

Arthur miał wejść do łazienki, ukryć broń, zmyć makijaż i zacząć patrzeć w lustro. Zadał sobie pytanie: "Co ja zrobiłem?". To nie było jednak w zgodzie z jego wcześniejszymi czynami. Dlaczego Arthur miałby się przejmować ukryciem broni? Naprawdę mieliśmy milion pomysłów na to, by zmienić ten fragment.

W końcu po jakiejś godzinie puściłem Joaquinowi fragment ścieżki dźwiękowej od Hildur. Po chwili zaczął do tego tańczyć. Popatrzyliśmy na siebie i wiedzieliśmy, że to jest nasza scena. To miało sens... To takie pierwsze oficjalne wyjście Jokera.

Poniżej możecie zobaczyć opisywaną scenę wraz z komentarzem Todda Phillipsa:

"Joker" pojawił się w kinach 4 października 2019 roku i z miejsca stał się ogromnym hitem. Po dwóch weekendach zarobił ponad 543 miliony dolarów w box-offisie, bijąc dotychczasowe październikowe rekordy popularności ustalone w 2018 roku przez "Venoma". W filmie oprócz Phoenixa występują również Robert De Niro, Zazie Beetz, Frances Conroy, Brett Cullen i Brian Tyree Henry. 

Zobacz także: David Harbour sparodiował "Jokera", porównując go do... Ulicy Sezamkowej

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.