Joaquin Phoenix zmienia się w Jokera. Jak aktor prezentuje się jako Książę Zbrodni w Gotham?

Sergiusz Kurczuk
24.09.2018 10:33
Joaquin Phoenix zmienia się w Jokera. Jak aktor prezentuje się jako Książę Zbrodni w Gotham? Fot. Warner Bros. Pictures/Twitter

Praca na planie „Jokera” ruszyła pełną parą. W sieci pojawił się materiał, który zapowiada, jak Joaquin Phoenix będzie wyglądał w tytułowej roli. 

Film „Joker” w reżyserii Todda Phillipsa trafi do kin dopiero za rok, ale już ruszyła praca na planie zdjęciowym. W pierwszej solowej produkcji o największym przeciwniku Batmana zobaczymy, jak doszło do przemiany pozornie zwykłego człowieka, w wiecznie uśmiechniętego szaleńca, znanego jako Książę Zbrodni w Gotham. Zanim zobaczymy głębszą metamorfozę w filmie Phillipsa, studio Warner Bros. podzieliło się materiałem, ukazującym ten proces w bardziej dosłownym rozumieniu. Jak Joaquin Phoenix prezentuje się jako Joker?

 „Joker” - Joaquin Phoenix w pełnej charakteryzacji

Reżyser filmu udostępnił na swoim Twitterze krótki materiał, ukazujący przemianę postaci granej przez Phoenixa w tytułowego szalonego przestępcę. Na pierwszy rzut oka krótkie stateczne wideo wydaje się całkiem normalne, ale po chwili widz zaczyna czuć niepokój. Na twarzy mężczyzny błyskawicznie pojawia się cyrkowy makijaż. 

W końcu obraz Jokera w kreacji Phoenixa zaczyna się klarować. Wygląda na to, że występ aktora może strącić z piedestału ikoniczne role Jacka Nicholsona i Heatha Ledgera. Fanom DC nadzwyczaj podoba się nowy wizerunek filmowego Jokera, bo w przeciwieństwie do tego, co zaprezentował Jared Leto, psychopatyczna postać budzi niepokój. 

 „Joker” - nowe zdjęcia z planu filmu

To jednak nie wszystkie materiały, dotyczące filmu o Jokerze. Do sieci trafiło też sporo zdjęć z planu zdjęciowego. Możemy przyjrzeć się głównemu bohaterowi w pełnej krasie. 

Reżyser udostępnił też zdjęcie innej gwiazdy, która wystąpi w filmie. Chodzi o Zazie Beetz, ostatnio kojarzoną szerszej widowni z roli Domino w „Deadpoolu 2”. Phillips wyraził podekscytowanie pracą z aktorką. 

Oprócz tego portal JustStarted.com udostępnił zdjęcia z planu ukazujące Beetz w nowej roli.

Jest również wizerunek Bretta Cullena, który wcieli się w ojca Batmana - Thomas Wayne'a. Wygląda na to, że postać będzie kandydowała na  posadę burmistrza Gotham.

Na razie nie wiadomo, czy ten wątek będzie kontynuowany, czy to jedynie element scenografii. Całkiem możliwe, że Wayne odegra ważną rolę, bo początkowo do tej roli obsadzono Aleca Baldwina, a samego bohatera opisywano jako osobę przypominającą młodszego Donalda Trumpa.

„Joker” zaczyna się coraz bardziej krystalizować, ale produkcja trafi do kin dopiero 4 października 2019 roku. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.