John Krasinski ma już pomysł na "Ciche miejsce 3". O czym miałby opowiadać horror?

12.03.2020 08:51
Foto: materiały prasowe Paramount Pictures|undefined Fot. materiały prasowe Paramount Pictures

Sequel "Cichego miejsca" już wkrótce zawita na ekranach kin. Tymczasem reżyser zdradził, że ma już plany związane z 3. odsłoną.

"Cichce miejsce" to popularny i dobrze przyjęty horror z 2017 roku, opowiadający o losach rodziny starającej się przeżyć w postapokaliptycznym świecie. Jak bowiem żyć, gdy śmierć przynosi choćby najmniejszy dźwięk? Na to pytanie postarał się odpowiedzieć John Krasinski - zarówno reżyser, jak i odtwórca głównej roli. Już wkrótce opowie nam on kontynuację historii rodziny Abottów, gdy na ekranach kin zawita "Ciche miejsce 2". To jednak nie wszystko. Krasinski zdradził bowiem, że w jego głowie ukształtował się już plan na odsłonę trzecią. O czym miałoby opowiadać "Ciche miejsce 3"?

"Ciche miejsce" - John Krasinski ma już pomysł na 3. część

W rozmowie z magazynem Collider, John Krasinski wyznał, że tworząc pierwszą odsłonę nawet nie śnił o kontynuacji. Jednak dobre recenzje i świetny wynik finansowy (film zarobił 340 milionów dolarów w światowym box office) sprawiły, że sequel był wręcz nieunikniony. Już wkrótce dowiemy się, w jaki sposób reżyser rozbudował wykreowany przez siebie świat.

Przeczytaj także

W trakcie wywiadu padł jednak tytuł "Ciche miejsce 3". John Krasinski stwierdził, że gdy jego żona (odgrywająca w filmach główną rolę kobiecą) przeczytała scenariusz sequela, stwierdziła, że brzmi jak "druga część trylogii". Co na ten temat sądzi sam reżyser? 

To interesujące. Naprawdę nie myślałem o sequelu tworząc część pierwszą. Jednak pojawiały się w mojej głowie pytania, gdy go tworzyłem. W pierwszej części umieściłem na horyzoncie ogień i zawsze myślałem sobie: "nie byłoby fajnie, gdybyśmy zbadali do czego ten ogień prowadzi? Kto jest po ich drugiej stronie?". Ale o sequelu samym w sobie nie myślałem. Więc kiedy w końcu usiadłem do napisania go, zacząłem od tego ognia. I teraz historia się powtarza. Mój mózg zaczął kumulować pytania w stylu: "do czego to mogłoby później prowadzić?". I zacząłem spisywać notatki, na wypadek gdybym miał okazję stworzyć część trzecią.

Zobacz też: Sama cisza to za mało, by przetrwać, czyli nowa zapowiedź horroru "Ciche miejsce 2" 

Wygląda więc na to, że choć pomysł jest, "Ciche miejsce 3" nie jest pewniakiem. Ta kwestia zależy w dużej mierze od sukcesu części drugiej, która zawita na ekranach kin już 20 marca 2020 roku. W rolach głównych zobaczymy Emily Blunt, Cilliana Murphy'ego, Noaha Jupe'a, Millicentę Simmonds, Djimona Hounsou oraz Wayne'a Duvalla. 

Zobacz też: "Ciche miejsce 2" - w sieci pojawiły się pierwsze reakcje na horror. Czy dorównuje oryginałowi? 

Natalia Nowecka|undefined
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.