John Malkovich jako Herkules Poirot w kolejnej adaptacji kryminału Agathy Christie

Natalia Hluzow
23.11.2018 13:38
John Malkovich|undefined Fot. GTRES/G3 Online/EAST NEWS

BBC szykuje kolejną ekranizację jednego ze słynnych kryminałów Agathy Christie. Tym razem będzie to adaptacja powieści "A.B.C.", gdzie w rolę detektywa Herkulesa Poirota wcieli się John Malkovich.

Choć pierwsza detektywistyczna książka Agathy Christie z Herkulesem Poirotem w roli głównej powstała niespełna 100 lat temu, filmowcy wciąż chętnie sięgają po powieści słynnej pisarki. Tym razem ekranizację kryminału "The ABC Murders" w formie 3-częściowej mini-serii zrealizuje BBC.

"A.B.C." Agathy Christie - o czym jest?

"A.B.C." to powieść Agathy Christie wydana w 1936 roku. Opowiada o serii okrutnych morderstw dokonywanych na terenie całej Anglii, których zagadkę stara się rozwiązać Herkules Poirot. Ich niezwykłość polega na tym, że morderca dokonuje ich alfabetycznie, a przy każdej ofierze morderca pozostawia rozkład pociągów z ułożonymi według alfabetu stacjami. Przed każdą zbrodnią wysyła też detektywowi kpiący list ze wskazówkami, które mogą pomóc w jego wytropieniu. 

Herkulesa Poirota zagra tym razem John Malkovich. W mordercę wcieli się Andrew Buchan ("Broadchurch").

John Malkovich jako Herkules Poirot

BBC udostępniło zdjęcie przedstawiające Johna Malkovicha w roli słynnego detektywa, na którym prezentuje się bardzo dostojnie:

John Malkovich Herkules Poirot Fot. foto: materiały prasowe BBC

Sam aktor przyznał, że jest bardzo szczęśliwy, mogąc wcielać się w tak ikoniczną postać. Jak powiedział:

Jestem zaszczycony, że poproszono mnie, bym zagrał Herkulesa Poirota. W tę rolę wcielało się już wielu wspaniałych aktorów i cieszę się z wielu wyzwań, jakie niesie ze sobą rola Poirota. Darzę ogromnym szacunkiem scenariusz Sarah Phelps i mam nadzieję, że uda mi się sprawiedliwie oddać kreację stworzoną przez nią i Agathę Christie. 

Poprzednim odtwórcą roli Herkulesa Poirota był Kenneth Branagh, który wyreżyserował i zagrał rzeczoną rolę w filmie "Morderstwo w Orient Expressie". W rolę detektywa z powieści Christie wcielali się też Ian Holm, Alfred Molina, a nawet Orson Welles, jednak najsłynniejszym Herkulesem Poirotem ekranu na zawsze pozostanie David Suchet.

David Sachet Fot. foto: Everett Collection/EAST NEWS

"The ABC Murders"  - kiedy premiera?

Scenarzystką mini-serii jest wspomniana już Sarah Phelps. Za reżyserię odpowiada Alex Gabassi.

Prócz Johna Malkovicha w roli Poirota, w produkcji wystąpi również Rupert Grint (Ron z "Harry'ego Pottera") jako inspektor Crome, a także Tara Fitzgerald, Andrew Buchan, Shirley Henderson, Kevin McNally, Gregor Fisher, Jack Farthing, Karen Westwood, Lizzy McInnerny, Anya Chalotra, Eve Austin, Christopher Villiers, Suzanne Packer, Michael Shaeffer, Cyril Nri, Henry Goodman, Tamzin Griffin, Ian Pirie, Shane Attwooll i Terenia Edwards.

"The ABC Murders" zadebiutuje na stacji BBC One 1 grudnia 2018 roku.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.