John Travolta: Najlepsze filmy, w których zagrał John Travolta. "Pulp Fiction", "Grease"

23.04.2019
Aktualizacja: 04.02.2020 09:55
John Travolta filmy|undefined Fot. : ImagePressAgency/FaceToFace/REPORTER/EAST NEWS

John Travolta to aktor, który wystąpił w wielu słynnych filmach, które każdy kojarzy aż do dziś. Które z nich są najlepsze, które role aktora okazały się strzałem w dziesiątkę? Poniżej przedstawiamy Wam zestawienie najlepszych produkcji, w których wystąpił Travolta.

John Travolta urodził się w Englewood, w New Jersey. Najpopularniejszymi filmami, w których wystąpił były "Gorączka sobotniej nocy", "Grase" i "Pulp Ficition". Swoje pierwsze kroki stawiał na deskach teatru w lokalnym przedstawieniu "Who’ll Save the Plowboy?". Studiował taniec, śpiew i aktorstwo. W końcu postanowił połączyć to wszystko i w wieku 16 lat wystąpił w musicalu "Bye Bye Birdie".

Top 10: Najlepsze filmy, w których zagrał John Travolta

Przeczytaj także

John Travolta był dwukrotnie nominowany do Oscara. Pierwszy raz w 1978 roku za rolę w filmie "Gorączka sobotniej nocy", a drugi raz za rolę Vincenta Vegi w produkcji "Pulp Fiction".

1. "Pulp Fiction" reż. Q. Tarantino (1994)

Do roli Vincenta Vegi brani byli pod uwagę Michael Madsen i Daniel Day-Lewis. Wytwórnia obawiała się również, że w produkcji nie będzie znanych nazwisk, więc Quentin zaproponował rolę Butcha Bruce'owi Willisowi.

2. "Grease" reż. R. Kleiser (1978)

Randy, lider grupy T-Birds, spędza wakacje w towarzystwie Sandy Olsen, która mieszka w Australii. Para przysięga sobie miłość i rozstaje się. Jednak kobieta niespodziewanie zostaje w USA i spotyka swoją miłość w liceum Rydell High.

3. "Gorączka sobotniej nocy" reż. J. Badham (1977)

Jeden z najlepszych filmów o tańcu. John Travolta wcielił się w Tony’ego. Nastolatek w tygodniu pracuje w fabryce, a w weekendy daje się ponieść muzyce w miejskiej dyskotece. Chłopak uważa, że przepustką do lepszego życia jest taniec.

4. "Cienka czerwona linia" reż. T. Malick (1998)

Adaptacja powieści Jamesa Jonesa. Historia oddziału, który zostaje wysłany na wyspę, żeby walczyć z Japończykami. Rozpoczyna się bitwa pomiędzy wrogimi narodami. W rolach głównych John Travolta, Nick Nolte, Sean Penn, George Clooney.

5. "Adwokat" reż. S. Zaillan (1998)

Akcja filmu dzieje się w Bostonie w latach 80.. Rozchwytywany adwokat przyjmuje zlecenie, które dostaje od mieszkańców małego miasteczka, w którym dzieci chorują i umierają na białaczkę. Większość podejrzewa, że winę ponosi za to przedsiębiorstwo, które produkuje odczynniki chemiczne.

6. "Sprawa honoru" reż. S. West (1999)

Elizabeth Campbell jest córką generała. Pewnego dnia zostaje zamordowana. Jej zmasakrowane zwłoki znajdują się w bazie wojskowej. Wszystko wskazuje na to, że ofiara przed śmiercią została poddana rytuałom sadomasochistycznym.

7. "Bez twarzy" reż. J. Woo (1997)

Film z Nicolasem Cagem i Johnem Travoltą w rolach głównych. Castor Troy jest terrorystą, który przeprowadza zamach, w wyniku którego umiera kilkuletni syn agenta. Kolejnym celem zamachowca jest centrum Los Angeles. Mężczyznę udaje się złapać, ale rozbrojenie bomby jest znacznie trudniejsze.

8. "Fenomen" reż. J. Turteltaub (1996)

John Travolta, Robert Duvall i Forest Whitaker w filmie o historii prostego mechanika, który w wyniku urazu staje się geniuszem. Stara się to wykorzystać i rozpoczyna czynić dobro. Mężczyzna jest empatyczny i wrażliwy na potrzeby innych ludzi. 

9. "Dorwać małego" reż. B. Sonnenfeld (1995)

Chili Palmer jest lichwiarzem, który zawiązuje spółkę ze swoim dłużnikiem. Gangster kocha kino i postanawia kupić scenariusz Harry'ego. W całą sprawę jest wtajemniczona dziewczyna Harry'ego, która zakochuje się w Palmerze.

10. "American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona" reż. R. Murphy, A. Hemingway, J. Singleton (2016-)

American Crime Story nie jest filmem, ale świetnie zrobionym serialem. Historia byłego futbolisty, O.J. Simpsona, który zostaje oskarżony o zamordowanie swojej byłej żony i jej kochanka. John Travolta wcielił się w rolę bezkompromisowego adwokata.

John Travolta zagrał w wielu filmach, które oglądał chyba każdy. Które tytuły powinny znaleźć się jeszcze na naszej liście?

Zobacz także: >>Top 6: Najlepsze filmy z Nicole Kidman<<

 

Karolina Woźniak Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.