John Turturro kręci spin-off „Big Lebowskiego”

Robert Skowronski
18.08.2016 10:34
John Turturro kręci spin-off „Big Lebowskiego” Fot. kadr z filmu

Wygląda na to, że sen, który już od dawna śnił John Turturro w końcu nabiera kształtów i staje się rzeczywistością. Mowa o powstającym spin-offie „Big Lebowskiego”.

Aktor od lat mówił o swoim pożądaniu zobaczenia historii Jesusa Quintany, w którego wcielił się w dziele braci Coen z 1998 roku. Twórcy „Big Lebowskiego nie byli jednak nigdy zainteresowani wzięciem na warsztat takiego projektu. Turturro po tylu latach sięgnął po najprostsze rozwiązanie i postanowił wziąć wszystko w swoje ręce. Ta informacja nie została oficjalnie potwierdzona, ale doniesienia mówią o tym, że John Turturro już kręci spin-off dzieła braci Coen.

Twórca piastuje obecnie stanowisko producenta filmu „Going Places”, remake'u francuskiego obrazu z 1974 roku zatytułowanego „Jaja”. I to właśnie ten film ma się ostatecznie przerodzić w spin-off „Big Lebowskiego” poświęcony postaci Jesusa Quintany. John Turturro nie tylko pojawi się na ekranie ponownie wcielając się w wspomnianego bohatera, pełni on też obowiązki scenarzysty. W obsadzie są też Bobby Cannavale, Audrey Tautou oraz Susan Sarandon.

Według tego co ustalił portal Birth Movies Death fabuła opowie o dwóch drobnych złodziejach Jesusie i Peteyu (Bobby Cannavale). Współzawodniczą oni o zainteresowanie ze strony kobiety (Tautou) - każdy z bohaterów chce, aby przeżyła ona z nim swój pierwszy raz. Sarandon miałaby zagrać kryminalistkę, która wychodzi z więzienia po długiej odsiadce. Ostatecznie trafia do wspomnianej przestępczej trupy.

Bracia Coen nie są zaangażowani w projekt, więc w pełni podlega on Johnowi Turturro. Nie jest pewne czy twórca dostał błogosławieństwo od reżyserów oryginału. Turturro zawsze miał dobre relacje z duetem odpowiedzialnym za „To nie jest kraj dla starych ludzi”. Z kolei sami twórcy „Fargo” nie mieli problemu, ze ich film został przeniesiony na mały ekran, więc bardzo możliwe, że nie buntują się przeciwko spin-offowi „Big Lebowskiego”.

„Going Places” na dany moment nie ma dystrybutora, ale wraz z nowymi informacjami na temat projektu nie powinien on mieć problemów ze znalezieniem osób, które będą nim zainteresowane. Turturro w ostatnich dniach możemy oglądać w serialu „Długa noc” stacji HBO - produkcja nadawana jest od lipca 2016 roku. Aktor ma również doświadczenie za kamerą, czego przykładem jest ot choćby „Casanova po przejściach” z 2013 roku z rolą Woody'ego Allena.

W jednym z niedawnych wywiadów Jeff Bridges powiedział, że jego zdaniem pomysł Johna Turturro na spin-off jest świetny. Być może aktor już wtedy wiedział, że coś się dzieje przy projekcie.

Co sądzicie o pomyśle na spin-offie „Big Lebowskiego”?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.