Johnny Depp pojawi się w Polsce. Odbierze nagrodę podczas Camerimage 2020

28.10.2020 11:50
Johnny Depp pojawi się w Polsce. Odbierze nagrodę podczas Camerimage 2020 Fot. Keystone/Associated Press/East News

AKTUALIZACJA: Aktor jednak odbierze nagrodę zdalnie. Twórcy wyjaśnili, że ze względu na warunki pandemiczne, Depp jednak nie przyjedzie do Polski. Przypominamy, że miał osobiście odebrać specjalną nagrodę za swój dorobek aktorski podczas 28. edycji festiwalu filmowego Camerimage.

Tegoroczne Camerimage odbędzie się w dniach 14 - 21 listopada w Toruniu. Wśród potwierdzonych gości specjalnych znajduje się m.in. Viggo Mortensen. Impreza zostanie natomiast zakończona pokazem filmu "Minamata" w reżyserii Andrew Levitasa, w którym Johnny Depp zagrał główną rolę, fotografa W. Eugene'a Smitha. 

Johnny Depp przyjedzie do Polski

Film zostanie pokazany po Gali Zamknięcia festiwalu 21 listopada, a Depp odbierze wówczas zdalnie statuetkę Camerimage Award to an Actor with Unique Visual Sensitivity.

Przeczytaj także

W filmie oprócz Deppa występuje m.in. Bill Nighy, a sama fabuła opowiada o mieście Minamata w Japonii, które przez lata było zatruwane przez korporacje pozbywającą się śmieci. Poniżej możecie zobaczyć fragment produkcji:

Przeczytaj także

Wśród tegorocznych filmów na Camerimage będziemy mogli zobaczyć m.in. "Szarlatana" (czeski kandydat do Oscara w reżyserii Agnieszki Holland), "Bankiera", "Jeszcze jest czas" (reżyserski debiut Viggo Mortensena), "Śniegu już nigdy nie będzie" (polski kandydat do Oscara), czy "Pinokio" i "Nomadland". 

Camerimage 2020 odbędzie się w dniach 14-21 listopada w Toruniu. Ze względu na pandemię, liczba miejsc jest bardzo ograniczona. 

Przeczytaj także

 

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.