"Jojo Rabbit" - Scarlett Johansson we fragmencie filmu Taiki Waititiego [WIDEO]

02.10.2019 11:47
Jojo Rabbit|undefined Fot. kadr z filmu Jojo Rabbit

W sieci pojawił się fragment najnowszego filmu Taiki Waititiego pod tytułem "Jojo Rabbit". Scena skupia się na bohaterce granej przez Scarlett Johansson.

Na "Jojo Rabbit" czekają wszyscy fani Taiki Waititiego- nowozelandzkiego reżysera, który stworzył takie produkcje jak "Co robimy w ukryciu?", "Dzikie łowy" czy "Thor: Ragnarok". Najnowszy tytuł to komedia osadzona w dość smutnych czasach - okresie II wojny światowej. W sieci pojawił się fragment "Jojo Rabbit", w którym tytułowy bohater rozmawia ze swoją matką (Scarlett Johansson) o miłości.

"Jojo Rabbit" - Scarlett Johansson we fragmencie filmu

Waititi słynie ze swojego abstrakcyjnego poczucia humoru. Mimo że powołał film dziejący się w nazistowskich Niemczech, w jego najnowszym dziele nie zabrakło wielu humorystycznych scen. W końcu "Jojo Rabbit" opowiada o chłopcu (Roman Griffin Davis), który przyjaźni się z wyimaginowaną wersją swojego idola - Adolfem Hitlerem (Taika Waititi). Mimo morza absurdu nie zabrakło też mądrych i poruszających scen. Jedną z nich jest rozmowa Jojo ze swoją matką o tym, czym jest miłość.

Tytułowy bohater - wychowywany przez matkę chłopiec bezmyślnie powtarza antysemicką propagandę nazistów. Wszystko po to, by czuć przynależność do grupy. Sytuacja diametralnie zmienia się, kiedy odkrywa, że jego matka ukrywa na strychu żydówkę - nastolatkę imieniem Elsa (Thomasin McKenzie). Jojo będzie musiał zmierzyć się z własnymi demonami i zrozumieć złożoność otaczającej go rzeczywistości.

Przeczytaj także

"Jojo Rabbit" - kiedy premiera?

Sam reżyser zapowiedział, że jego film to satyra walcząca z nienawiścią. Mimo mocno komediowego sznytu produkcja niesie za sobą ważne przesłanie. Szczególnie w ostatnich czasach, kiedy coraz więcej młodych ludzi radykalizuje się i angażuje się w skrajnie prawicowe ideologie.

Przeczytaj także

Miejmy nadzieję, że "Jojo Rabbit" dotrze do osób, które są zagubione jak tytułowy bohater. Film na pewno trafił w gusta widowni Toronto International Film Festival 2019, gdzie otrzymał nagrodę publiczności. Amerykańska data premiery została zapowiedziana na 18 października 2019 roku. "Jojo Rabbit" trafi do polskich kin dopiero 24 stycznia 2020 roku.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Jojo Rabbit" Taiki Waititiego otrzymał pełny zwiastun

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.