Joker Jareda Leto dostanie solowy film. Kiedy zobaczymy spin-off „Legionu Samobójców”?

Sergiusz Kurczuk
06.06.2018 11:15
Joker (Jared Leto)|undefined Fot. materiały promocyjne

Jared Leto ponownie wcieli się w Jokera. Tym razem w solowym filmie poświęconym arcywrogowi Batmana. 

Komiksowy Joker to jeden z najsłynniejszych komiksowych czarnych charakterów. Niedługo postać skończy 80 lat. Prawdopodobnie z tej okazji Hollywood akurat teraz zwróciło swoje oczy w kierunku Księcia Zbrodni z Gotham. W ciągu kilku dekad w Jokera wcieliło się wielu znanych aktorów. Najsłynniejsze kreacje to złoczyńca w wykonaniu Jacka Nicholsona, głosowa interpretacja postaci autorstwa Marka Hamilla w serialu animowanym oraz naprawdę szalona wersja przestępcy zagrana przez Heatha Ledgera. Kiedy ogłoszono, że w „Legionie Samobójców” w Jokera wcieli się Jared Leto, fani mieli mieszane uczucia. Z jednej strony aktor w dość przekonywający sposób potrafi zagrać skrajnie dziwnych bohaterów, z drugiej wygląd nowego Jokera nie przypadł wszystkim do gustu. Okazuje się jednak, że Warner Bros. ma w planach solowy film o Jokerze z Leto w roli głównej.

Joker Jareda Leto we własnym filmie

Od dawna pojawiały się informacje, że Warner Bros. pracuje nad spin-offem „Legionu Samobójców”. Nie zdradzano jednak żadnych szczegółów. Teraz już wiadomo, że chodziło o historię Jokera. Jak donosi Variety, Jared Leto ma nie tylko wcielić się po raz kolejny w szalonego złoczyńcę, ale również wyprodukować film. Fani DC Comics dość chłodno przyjęli kreację Jokera z pierwszej części historii o złoczyńcach broniących świata przed złem. Z drugiej strony, postać pojawiła się w produkcji jedynie na kilka minut. Być może Leto nie miał okazji rozwinąć skrzydeł jako Joker. Wszystko wskazuje na to, że teraz dostanie taką szansę. 

To jednak niejedyna produkcja, w której zobaczymy Jokera Leto. Obecnie trwają prace nad innym spin-offem „Legionu Samobójców”, poświęconym Harley Quinn. Książę Zbrodni ma pełnić w niej dość znaczącą rolę, ponieważ opowie o dziwnej relacji tych czarnych charakterów. Quinn ma być również częścią kobiecego składu bohaterek o nadzwyczajnych zdolnościach, który zadebiutuje w filmie „Birds of Prey”. W tej produkcji Leto również ma wystąpić jako Joker.

Nie można też zapomnieć o osobnym filmie o Jokerze, który jednak nie będzie związany ze światem DCEU. Mowa o produkcji, której producentem będzie Martin Scorsese, a reżyserią zajmie się znany z „Kac Vegas” Todd Phillips. Poznamy w niej początki Księcia Zbrodni. Oznacza to, że kolejne lata będą należeć do wiecznie uśmiechniętego psychopaty, a wokół „Legionu Samobójców” powstanie wiele osobnych produkcji. Na razie nie podano żadnych szczegółów dotyczących filmu o Jokerze z Jaredem Leto w roli głównej. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.