"Joker" - przeczytaj żarty Arthura Flecka na zakulisowych zdjęciach z filmu

08.11.2019 08:59
Joker|undefined Fot. kadr z filmu Joker

Reżyser Todd Phillips postanowił podzielić się porcją zakulisowych zdjęć z filmu "Joker". Pojawia się na nich między innymi notatnik bohatera granego przez Joaquina Phoenixa.

"Joker" jako pierwszy w historii film z kategorią wiekową R ma szansę na miliard dolarów ze sprzedanych biletów. Do pobicia rekordu zostało już tylko kilkaset tysięcy dolarów, które raczej uda się zarobić do końca wyświetlania produkcji Todda Phillipsa. Ogromna popularność sprawiła, że reżyser postanowił podzielić się z fanami porcją zakulisowych zdjęć z planu "Jokera".

"Joker" - zakulisowe zdjęcia z filmu

Hit Warner Bros. znaczenie różni się od innych produkcji na podstawie komiksów DC. Reżyser postanowił pokazać Jokera z zupełnie nowej perspektywy. Po raz pierwszy w historii odbiorca ma szansę zrozumieć szalonego klauna i nawet mu współczuć. Bardzo ważny w "Jokerze" jest aspekt psychologiczny postaci. Fabuła opowiada zresztą uniwersalną historię nie tylko o osobach cierpiących na choroby psychiczne czy neurologiczne, ale w szerszym kontekście o odrzuceniu przez społeczeństwo i makabrycznych skutkach tego zjawiska.

Przeczytaj także

Istotnym elementem kreacji postaci Arthura Flecka, który pod koniec filmu zmienia się w Jokera, jest jego notatnik z żartami i przemyśleniami. Phillips na zdjęciach zamieszczonych na Instagramie podzielił się fragmentami notatek głównego bohatera.

Oprócz zdjęć przedstawiających Jaquina Phoenixa, Roberta De Niro i innych członków obsady, pojawiają się również fotografie z reżyserem i resztą ekipy przy pracy. Dla fanów najciekawsze są zapewne kadry pozwalające wejść w głowę protagonisty dzięki jego notatnikowi. Na jednym ze zdjęć możemy przeczytać żarty Jokera, skupiające się wokół osób chorych psychicznie i ubogich. Na drugim pojawia się natomiast nawiązanie do innej postaci z mitologii Batmana - Catwoman.

Przeczytaj także

Czy "Jokerowi" uda się przekroczyć próg miliarda dolarów? Czy produkcja dostanie nominacje do Oscarów 2020? Czy pokona "Avengers: Endgame" w polskim box office za rok 2019? Przekonamy się już niedługo.

Przeczytaj także

Zobacz też: Wycięta scena z "Jokera" odpowiedziała na nurtujące pytanie widzów

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
TOP 5
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.