"Joker" nie zwalnia tempa. Wygrał kolejny weekend w box-offisie

14.10.2019 09:55
Joaquin Phoenix|undefined Fot. Warner Bros/Ferrari Press/East News

Film Todda Phillipsa z Joaquinem Phoenixem trafił do kin 4 października 2019 roku. W ciągu pierwszego weekendu zarobił ponad 300 milionów dolarów, a teraz drugi z rzędu. Łącznie produkcja przyniosła ponad 543 milionów dolarów przychodu ze sprzedaży biletów.

"Joker" śmiechem, tańcem i dekonstrukcją ludzkiego umysłu wdarł się na 1. miejsce w box-offisie i nie chce go opuścić już 2 tydzień z rzędu. Z tej okazji reżyser Todd Phillips udostępnił nowe zdjęcia zakulisowe z pracy nad swoim filmem. Materiały prezentują nam Joaquina Phoenixa w przebraniu Jokera, a panowie dyskutują na temat tego, jak powinna wyglądać produkcja.

Joker - film zarabia setki milionów dolarów

W trakcie swojego 2. weekendu "Joker" zarobił w samym USA 55 milionów dolarów, co oznacza około 40% spadek w stosunku do swoich pierwszych 3 dni. Wynik międzynarodowy naprawdę pomógł w ten weekend, ponieważ na świecie film zdobył kolejne 125 milionów, podnosząc wynik łączny do około 180 milionów dolarów. Łącznie zarobił już wspomniane 543 milionów dolarów. 

Przeczytaj także

Jeśli chodzi o kolejne miejsca, to na 2. miejscu pojawiła się "Rodzina Addamsów" z wynikiem rzędu 30 milionów dolarów w samym USA, natomiast podium zamknął "Gemini Man" z wynikiem 20,5 miliona dolarów. Film nieco lepiej poradził sobie na całym świecie, zarabiając 39 milionów.

Cóż, wygląda na to, że produkcja z Willem Smithem w rolach głównych okaże się być kompletnym rozczarowaniem finansowym - sam budżet wyniósł 138 milionów dolarów, a nie są w to wliczone koszty marketingu.

"Joker" zadebiutował w kinach 4 października 2019 roku. 

Zobacz także: "Joker" krytykowany za wykorzystanie utworu muzyka skazanego za pedofilię

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.