Joker ukryty na dziesięciodolarówce?

Sergiusz Kurczuk
25.09.2017 11:43
Joker ukryty na dziesięciodolarówce? Fot. kadr z filmu/wikipedia.pl

Joker lubi robić sobie żarty. Okazuje się, że na jednym z amerykańskich banknotów widnieje jego wizerunek, chociaż nie jest widoczny na pierwszy rzut oka. 

Joker to klasyczny wróg Batmana. W komiksach przeszedł wiele metamorfoz. W filmach też był przedstawiany na różne sposoby - od kampowej wersji Cesara Romero, przez wyśmienite role Jacka Nicholsona i Heatha Ledgera, po marny występ Jareda Leto. Nic dziwnego, że ten czarny charakter niebawem znowu pojawi się na dużym ekranie i to w dwóch różnych wcieleniach. Dla wielu kinomanów występ Heatha Ledgera był kwintesencją tej demonicznej postaci. Od kilku lat w świadomości maniaków popkultury Ledger równa się Joker.

Wizerunek aktora z umalowaną na biało twarzą i przerażającym uśmiechem pojawił się na wielu gadżetach. Ale czy wiedzieliście, że Joker widnieje na banknocie dziesięciodolarowym?! Nie? My też nie, aż do momentu, w którym natknęliśmy się na to nagranie, w którym za pomocą ołówka, gumki i kredek, dziesięciodolarówka zmienia się w plakat do filmu „Mroczny Rycerz

Widzimy na nim, jak utalentowana plastycznie osoba odkrywa prawdziwe oblicze Alexandra Hamiltona, którego podobizna oficjalnie figuruje na dziesięciodolarówce. Ale teraz już wiemy, że rząd USA od lat ukrywa mroczną prawdę na temat twórcy dolara amerykańskiego. Tak naprawdę był Jokerem!

Żarty żartami, ale filmowe wcielenie Heatha Ledgera niejednokrotnie zmieniało swój image, by wtopić się w otoczenie. Joker z „Mrocznego Rycerza” był pielęgniarką, klaunem i policjantem na paradzie. Wideo wpisuje się więc naturę szalonego przestępcy, który lubił się przebierać i opowiadać swoim ofiarom kłócące się ze sobą historie z własnej przeszłości.

Ciekawe, czy na reszcie banknotów ukrywają się inne postacie z popkultury? 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.