"Joker" wcale nie jest tak dobry, jak myślimy? Tak wskazują nowe oceny

12.09.2019 13:28
Joker|undefined Fot. kadr z filmu Joker

Film "Joker" to jedna z najbardziej oczekiwanych produkcji 2019 roku. Jednak początkowy zachwyt nad produkcją powoli mija i na Rotten Tomatoes zaczynają pojawiać się coraz niższe oceny.

Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni - mówi porzekadło. Czy dotyczy filmu "Joker"? Po tygodniu od premiery na 76. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji serwis Rotten Tomatoes odnotował 10% spadek ocen produkcji Todda Phillipsa. Czy to oznacza, że "Joker" wcale nie jest taki dobry, jakby się mogło wydawać?

"Joker" - nowe recenzje obniżyły notę filmu

Pomysł na solową produkcję o arcywrogu Batmana, w dodatku pozbawioną kiczowatych elementów tradycyjnego kina superbohaterskiego, które zastąpiono głębią psychologiczną głównego bohatera, brzmi jak przepis na sukces. Po prezentacji zwiastunów "Jokera" kinomani byli podekscytowani i nastawieni niesamowicie pozytywnie. Sukces na festiwalu filmowym w Wenecji i Złoty Lew na koncie, tylko podsycił oczekiwanie na "Jokera". Niesamowicie wysokie oceny na Rotten Tomatoes też powodowały, że fani postaci odchodzili od zmysłów w oczekiwaniu na kinową premierę.

Przeczytaj także

 Film został okrzyknięty najlepszą produkcją superbohaterską, a Joaquina Phoenixa, który wcielił się w tytułowego bohatera, niejednokrotnie wymienia się jako faworyta w wyścigu po Oscary 2020. Tuż po festiwalowej premierze "Jokera" na Rotten Tomatoes pojawiło się wiele pozytywnych recenzji. Do czasu. Jeszce do niedawna produkcja miała 87% świeżości. Wraz ze wzrostem recenzji spadła ocena filmu.

Przeczytaj także

Osiem dni po premierze w Wenecji liczba opinii o "Jokerze" wzrosła z 39 do 81. Obecnie średnia wynosi "jedynie" 78%, co nadal klasyfikuje film jako świeży. Niższa nota nie zmienia jednak faktu, że "Joker" prawdopodobnie ustanowi nowy rekord box office za październik, który do tej pory należał do "Venoma". Specjaliści przewidują, że produkcja w reżyserii Todda Phillipsa zarobi w pierwszy weekend od 70 do 95 milionów dolarów. 

"Joker" - kiedy premiera?

Czy film jest genialny, tak jak mówiono o nim tuż po premierze, czy może wcale nie jest taki dobry? Przekonamy się już niedługo. "Joker" trafi na ekrany polskich kin już 4 października 2019 roku. Oprócz Phoenixa wystąpili w nim między innymi Zazie Beetz i Robert De Niro, a także Frances Conroy, Brett Cullen, Douglas Hodge oraz Shea Whigham. Podczas pracy nad scenariuszem produkcji Phillipsowi pomagał Scott Silver.

Przeczytaj także

Zobacz też: "Joker" - fani Joaquina Phoenixa żądają, by aktor wygrał Oscara za rolę złoczyńcy

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.