"Joker" został pierwszym w historii filmem dla dorosłych, który zarobił miliard dolarów

16.11.2019 11:10
joker|undefined Fot. źródło: materiał prasowe, Joker

Film Todda Philipsa stał się zarazem filmem o najmniejszym budżecie, który przekroczył granicę miliarda dolarów.

Warner Bros. potwierdziło, że nakręcony przez Todda Phillipsa hit przekroczył w końcu granicę miliarda dolarów. Historia legendarnego przeciwnika Batmana zarobiła okrągłe 1,000,000,000 dolarów w piątek 15.11.2019, Film był w stanie dokonać tego w trochę ponad miesiąc od swojej oficjalnej premiery. "Joker" jest najlepiej zarabiającym filmem dla dorosłych w historii.

Joker pobił kolejny rekord

"Joker" ma na koncie wiele finansowych rekordów. Jest przykładowo filmem, który zarobił najwięcej w weekend otwarcia wśród projektów mających premierę w październiku.

Przeczytaj także

Już dawno pobił rekord "The Matrix Reloaded" i "Deadpoola 2" stając się najlepiej sprzedającym się filmem dla dorosłych. A teraz przekroczył magiczną granicę miliarda dolarów.

"Joker" staje się również filmem o najmniejszym budżecie, który może się pochwalić tak wielkim zarobkiem. Poprzednio najtańszym filmem w historii, który pławił się w kasie były "Minionki". One kosztowały 73 miliony dolarów, podczas gdy budżet "Jokera" wynosił około 55 milionów.

 Dla twórców "Jokera" ekscytujący jest zapewne fakt, że oprócz pieniędzy projekt przyciąga uwagę krytyków i film z Robertem De Niro, Joaquinem Phoenixem i Zazie Beetz może liczyć na wiele nominacji do Oscara.

Czy "Joker" jest w stanie zapisać się złotymi zgłoskami w historii najpopularniejszego rozdania nagród filmowych w historii? Przekonamy się w 2020 roku.

Zobacz także: Powstała kompilacja śmiechów filmowych Jokerów. Który jest najlepszy?

Kacper Peresada Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.