Jon Bernthal opowiedział o kontuzjach, które przeżył podczas kręcenia "Punisher"

25.10.2019 14:29
Jon Bernthal|undefined Fot. VALERIE MACON/AFP/East News

Aktor niedawno udzielił wywiadu gazecie "Men's Health", w którym opowiedział o pracy nad serialem "Punisher". Bernthal zdradził szczegóły na temat wszystkich swoich kontuzji związanych z produkcją.

Jon Bernthal nie próbował się ograniczać, gdy wcielał się w Franka Castle w serialu "Punisher" na Netfliksie. Aktor podobno chciał, aby "zrobić wszystko, co się da" w trakcie zdjęć. Na planie panowała napięta atmosfera, a mantrą drużyny produkcyjnej były słowa: "Robimy to naprawdę i robimy to raz". 

Jon Bernthal o obrażeniach podczas kręcenia

Bernthal był poważnie zraniony w trakcie kręcenia 2. sezonu "Punishera" - gwiazdor złamał sobie dłoń, a następnie stracił przytomność podczas pracy nad kolejnymi odcinkami przygód Franka Castle. Według aktora ważna była warstwa psychiczna, która pozwoliła mu na przechodzenie przez ekstremalne warunki w trakcie pracy:

Nie będę tym, który powie, że musi odejść. Myślę, że niesamowite jest to, że w tych serialach robimy sceny walki na poziomie filmowym, a nie telewizyjnym. Problem jest taki, że próbujesz je też zrobić w trakcie harmonogramu telewizyjnego. W filmie możemy mieć 2 miesiące na przygotowanie tych scen. W telewizji może to być na przykład jedno-dwa popołudnia. Zdecydowanie mniej czasu. Dlatego mieliśmy powiedzenie - robimy to naprawdę i robimy to raz. Więc jeśli rzucasz kimś przez ścianę, to po prostu rzuć nim przez ścianę. Zrób to naprawdę i zrób to raz.

Przeczytaj także

Prawdziwe obrażenia Bernthala zostały włączone do fabuły 2. sezonu "Punishera", który aktor nagrywał mimo połamanej ręki, zerwanych ścięgien i wybitego kciuka:

W "Punisherze" kilka razy straciłem przytomność. Złamałem rękę, zerwałem ścięgna, wybiłem kciuka. Tak, trochę pocierpiałem, ale warto było. Cała ta sprawa z 2. sezonem "Punishera", że Frank miał złamaną rękę? To była moja wina. Scenę walki w barze kręciliśmy przez 3 wieczory. Pierwszego złamałem rękę, drugiego zerwałem ścięgna. Trzeciego musiałem pójść do lekarza. Więc postanowili wprowadzić fragment, że mnie postrzelili w rękę. Wszystko dlatego, że naprawdę byłem ranny w trakcie kręcenia.

Bernthal nadal ma nadzieję, że będzie mógł się wcielać w Punishera. Aktor wyznał, że nadal kocha Franka i nie ma żadnej ochoty na odsunięcie się od tej postaci. Wszystkie odcinki serialu "Punisher" są dostępne na Netfliksie.

Zobacz także: Dlaczego Punisher nie powinien być wzorem do naśladowania dla policjantów? Twórcy odpowiedzieli

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.