Reżyser „Uciekaj!” stworzy komediową antologię sci-fi dla YouTube Premium

Natalia Hluzow
29.06.2018 16:11
Jordan Peele|undefined Fot. Jonathan Leibson/BFA/REX/Shutterstock/EAST NEWS

„Weird City” to nowa, odcinkowa komedia sci-fi zrealizowana przez twórcę nagrodzonego Oscarem „Uciekaj!”. Antologia będzie kolejną produkcją oryginalną YouTube Premium.

Platforma YouTube Premium robi co może, by stać się konkurencją dla Netfliksa czy Hulu. Serwis zamówił właśnie nową, komediową antologię sci-fi, którą napisze i wyreżyseruje Jordan Peelezdobywca Oscara za scenariusz filmu „Uciekaj!”.

„Weird City” – o czym opowie oryginalny serial YouTube Premium

Serial będzie nosił tytuł „Weird City” i skupi się na niedalekiej przyszłości w wyimaginowanym mieście o nazwie Weird. Każdy z epizodów będzie dotykał codziennych problemów współczesnych ludzi, które będą przedstawione w sposób humorystyczny w konwencji science fiction. Czyżby czekała nas ironiczna wersja antologii „Black Mirror”, która od 2016 roku cieszy się popularnością na Netflix?

Jordan Peele tak zapowiada swoją produkcję:

Wraz z YouTube przedstawiamy serię komediowych, zakręconych opowieści science fiction, które toczą się w świecie bliskim naszemu, ale trochę bardziej dziwacznym.

Peele stworzy scenariusze odcinków wraz ze swoim współpracownikiem Charliem Sandersem. Dwa pierwsze z nich ma wyreżyserować Adam Bernstein, który wcześniej pracował m.in. nad „Fargo” i „Scrubs”. Zdobywca Oscara będzie też jednym z producentów wykonawczych „Weird City”.

Antologia na początek będzie składała się 6 epizodów. Ich premiera planowana jest na 2019 rok. Być może do tego czasu YouTube Premium zdąży już dotrzeć do Polski.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.