Josh Brolin jako Cable. Tak będzie wyglądał nowy bohater „Deadpoola 2”

Sergiusz Kurczuk
08.08.2017 10:21
Josh Brolin jako Cable. Tak będzie wyglądał nowy bohater „Deadpoola 2” Fot. marvelwikia.com, EastNews/Splash News

Po wielu miesiącach oczekiwania w końcu wiemy, jak Josh Brolin będzie prezentował się jako Cable w „Deadpoolu 2”. Reakcje fanów są różne, a wśród wielu z nich pojawia się pytanie - o co chodzi z pluszowym misiem?

O tym, że Cable wystąpi sequelu „Deadpoola”, widzowie dowiedzieli się tuż po zakończeniu seansu. O ile zostali na ukrytej po napisach scenie. Twórcy nie wiedzieli jeszcze wtedy, kto wcieli się w Nathana Summersa. Deadpool z ekranu sugerował twardziela z żołnierską fryzurą w stylu Mela Gibsona albo Dolpha Lundgrena. Nie wykluczał nawet udziału Keiry Knightley, w końcu jako dobra aktorka powinna sprostać każdemu wyzwaniu, prawda?

Od tego momentu minęło sporo czasu. Twórcy obsadzili w końcu jako Cable'a Josha Brolina. Co ciekawe, aktor gra równocześnie w innym filmie bazującym na komiksach Marvela - „Avengers: Infinity War”. Chociaż obie produkcje rozgrywają się w zupełnie innych światach (Disney nie ma praw do Deadpoola), Brolin mógł się w nich pojawić, ponieważ w 3. części „Avengers”, postać Thanosa, w którego się wciela jest w dużym stopniu generowana komputerowo. Widzowie nie muszą sobie nawet zdawać sprawy, że ten sam aktor gra u konkurencji

Brolin w mediach społecznościowych pokazywał od jakiegoś czasu, jak przygotowuje się do roli Cable'a. Dużo trenował, by wyrobić sobie odpowiednią muskulaturę. Wrzucił nawet fotkę z charakteryzatorni. Fani komiksów i serii o wygadanym najemniku zachodzili w głowę, jak będzie wyglądał podróżnik w czasie zarażony techno-wirusem. W sieci pojawiały się nawet amatorskie fotomontaże, przedstawiające prawdopodobny wygląd filmowego Cable'a. 

Zanim jednak opublikowano oficjalne zdjęcia Cable'a, dostaliśmy fotkę Domino, innej bohaterki, która pojawi się w sequelu. Kilka dni później Brolin w końcu podzielił się swoimi zdjęciami w pełnym rynsztunku.

Cable w wersji Brolina jest trochę mniejszy niż komiksowy oryginał, ale kostium, mina i charakteryzacja wyglądają świetnie. W komiksach górował swoją posturą nad Deadpoolem, ale papierowy Wolverine był o wiele niższy od Hugh Jackmana, a aktor z powodzeniem wcielał się w rolę mutanta od wielu lat. Na jednym ze zdjęć Cable wykonuje gest uciszania. Fani filmów o superbohaterach postanowili wykorzystać fotkę i stworzyć śmieszne nawiązanie do 3. części Avengersów.

Na drugim zdjęciu widzimy Cable'a w pełnej okazałości. Twarz pokrywają blizny, jedno z jego oczu wydaje blask, ma charakterystyczną „mechaniczną” rękę i ogromną spluwę. Jak w komiksach! Uwagę wielu osób przykuł przypięty do pasa pluszowy miś. Oczywiście może być to tylko element wzbogacający charakter postaci jak wypchane zwierzątko Captaina Boomeranga„Legionu Samobójców”. Ale każdy, kto zna komiksy Marvela, wie co pluszak oznacza - odniesienie do Hope Summers, przybranej córki Cable'a. 

W komiksach Scarlett Witch spowodowała, że z powierzchni Ziemi zniknęła większość mutantów. Jednak w małym miasteczku urodziło się pierwsze od wielu lat dziecko z genem X. Dziewczynka o imieniu Hope, w której istniejący mutanci widzieli swojego mesjasza, miała zostać wyeliminowana. Cable obronił ją i zabrał w przyszłość. Wychował Hope i wrócił z nią do teraźniejszości. Obecnie, jako dorosła kobieta walczy u boku X-men. Zdjęcia z planu filmowego pokazują Cable'a w charakterystycznej pelerynie. Bohater nosił podobny strój w komiksach, kiedy zajmował się Hope. 

EN_01271661_0070 Fot. foto: EastNews/Splash News
EN_01271661_0097 Fot. foto: EastNews/Splash News

Czy młoda Summers pojawi się w filmie? Nie wiadomo. Z odpowiedzią na to pytanie musimy poczekać do premiery „Deadpoola 2” - 1 czerwca 2018 roku.

Jak podoba się Wam Brolin jako Cable?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.