Josh Brolin o „Deadpoolu 2”: „W tym filmie spuszczono mi porządny łomot.”

Natalia Hluzow
25.10.2017 17:53
Josh Brolin o „Deadpoolu 2”: „W tym filmie spuszczono mi porządny łomot.” Fot. kadr z wideo

Aktor wcielający się w postać Cable’a podzielił się swoimi przeżyciami z planu drugiej części „Deadpoola”.

Odkąd w styczniu 2016 roku „Deadpool” trafił na ekrany kin, pyskaty najemnik stał się jednym z ulubionych superbohaterów publiczności. Żartowniś w czerwonym kostiumie na zawsze odmienił oblicze filmów superbohaterskich, choć tak naprawdę bliżej do antybohatera niż superherosa. Jego plugawe zajęcie i niezbyt wzniosłe pobudki nie przeszkadzają jednak milionom widzów na całym świecie, którzy z wypiekami na twarzy oczekują premiery „Deadpoola 2”.

Josh Brolin, który w sequelu „Deadpoola” wcieli się w postać Cable’a, dobrze wie, jak jeszcze mocniej podgrzać atmosferę wokół nadchodzącej czarnej komedii luźno osadzonej w uniwersum X-Men. W jednym z ostatnich wywiadów zdradził, że w drugiej części filmu, prócz nowych postaci, nowej historii i sporej dawki humoru, zobaczymy też wiele więcej akcji.

Mam nadzieję, że mogę to powiedzieć, że usłyszałem gdzieś, że w pierwszym „Deadpoolu” było za mało akcji. (…) Z tym filmem jest zupełnie inna sprawa. Obejmuje to, w czym jest naprawdę dobry, co według mnie jest bardzo mądre. Jest w nim mnóstwo akcji. Niech zachętą będzie to, że facet, który ma 49 lat, dobija do pięćdziesiątki, który jest w najlepszej formie w swoim życiu, szczególnie jeśli chodzi o zewnętrze, i który był niesamowicie zdyscyplinowany w trakcie tego wszystkiego, dostał porządny łomot w tym filmie. To wszystko, co wiem. Kaskader rzucał mną po całym planie.

Możemy się zatem spodziewać, że w „Deadpoolu 2” czeka nas jeszcze więcej scen walki i że będą one jeszcze mocniejsze niż w części pierwszej. Czy to dobrze? Dla fanów filmów akcji, którzy cenią sobie „porządny łomot” na ekranie, z pewnością tak. Należy jednak pamiętać, że widzowie pokochali Deadpoola przede wszystkim za jego energię i czarny humor, który objawiał się głównie w obszernych dialogach (jak na pyskatego antybohatera przystało). Mamy więc nadzieję, że stosunek ilości scen walki do ilości scen dialogowych będzie wyważony i że komediowy urok filmu nie ustąpi miejsca bezustannej, pozbawionej sensu rąbance.

deadpool 2 Fot. foto: kadr z wideo

Premiera „Deadpoola 2” odbędzie się 1 czerwca 2018 roku. Na ekranie, poza Ryanem Reynoldsem w tytułowej roli oraz Joshem Brolinem, któremu spuszczą łomot, pojawią się Zazie Beetz jako Domino oraz znane z pierwszej części: Morena Baccarin w roli Vanessy Carlysle i Brianna Hildebrand jako Negasonic Teenage Warhead.

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.