Joss Whedon nie wyreżyseruje filmu o Batgirl

Kamil Kacperski
23.02.2018 14:04
Joss Whedon premiera The Avengers: Age of Ultron|undefined Fot. JUSTIN TALLIS/AFP/EAST NEWS

Reżyser „The Avengers” oficjalnie potwierdził, że nie wyreżyseruje filmu o Barbarze Gordon. Powód? Whedon nie miał dobrego pomysłu na fabułę.

W lipcu 2017 roku Warner Bros. poinformowało, że pracuje nad filmem o Barbarze Gordon, szerzej znanej jako Batgirl. Scenariuszem i reżyserią produkcji o rudowłosej pomocnicy Batmana został Joss Whedon, który zasłynął stworzeniem serialu „Buffy: Postrach Wampirów” oraz nakręceniem dwóch filmów z serii „The Avengers”.

Whedon debiut w DCEU zaliczył przy „Lidze Sprawiedliwości”, ponieważ zajął się reżyserią i scenariuszem po tym, jak od produkcji odszedł Zack Snyder z powodu tragedii w rodzinie. Mimo, że sam film nie został bardzo ciepło przyjęty, ani nie zarobił kroci, które powinien, Warner Bros. zdecydowało, że za „Batgirl” wciąż odpowiedzialny będzie Joss Whedon.

Dlaczego Joss Whedon nie wyreżyseruje „Batgirl”?

To wszystko jednak już za nami - 21 lutego 2018 roku, Joss Whedon udzielił wywiadu na łamach The Hollywood Reporter, w którym zapowiedział, że odchodzi od projektu „Batgirl”. Jako powód reżyser podał uświadomienie sobie tego, że nie ma żadnej historii do opowiedzenia:

„Batgirl” jest niesamowicie ekscytującym prospektem, a Warner Bros. i DC są tak świetnymi partnerami artystycznymi, że przez to musiały minąć miesiące, bym zdał sobie sprawę, że tak naprawdę nie mam żadnej fabuły.

Jestem wdzięczny Geoffowi i Toby'emu oraz wszystkim, którzy przywitali mnie jak dołączyłem do zespołu, a także za to, że byli tak wyrozumiali kiedy... hm, czy jest bardziej seksowne słowo niż „zawiodłem”?

Jak donosi Variety, decyzja była wspólna. Sam film nie jest jednak zagrożony - Warner Bros. zachęcony sukcesami swojego poprzedniego filmu o superheroinie, czyli „Wonder Woman”, postanowił, że każdy film o przygodach postaci kobiecych, będzie również przez kobiety reżyserowany. I  „Batgirl” nie ma być wyjątkiem. 

Biorąc pod uwagę fakt, że film obecnie nie ma reżysera, premiera „Batgirl” przy sprzyjających warunkach może się odbyć w 2020 roku. Bardziej prawdopodobny wydaje się być jednak 2021 rok. Będziemy informowali jak tylko pojawią się nowe doniesienia.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.