Jude Law wyjaśnia dlaczego w „Fantastycznych zwierzętach 2” zabraknie gejowskich scen

Sergiusz Kurczuk
18.07.2018 13:21
Dubledora i Grindelwald|undefined Fot. CapFSD/face to face/East News, Warner Bros/East News

W filmie „Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” zobaczymy młodego Albusa Dumbledore'a, który miał romans z tytułowym złoczyńcą. Ten wątek nie pojawi się jednak w nowych spin-offie „Harry'ego Pottera”. 

W 6. części książkowych przygód młodego czarodzieja J.K. Rowling zasugerowała swoim czytelnikom, że Dumbledore jest homoseksualny. Jako młody chłopak był związany z Gellertem Grindelwaldem. Po latach pisarka potwierdziła, że dyrektor Hogwartu rzeczywiście jest gejem. Kiedy ogłoszono prace nad sequelem filmu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i zapowiedziano, że pojawią się w nim Dumbledore i Grindelwald, fani mieli nadzieję, że zobaczą związek postaci na dużym ekranie. Okazuje się, że ten wątek nie zostanie ukazany w filmie Davida Yatesa. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” - Jude Law o braku homoseksualnych wątków w filmie 

W młodego Albusa Dumbledore'a wcielił się Jude Law. Grindelwaldem został natomiast Johnny Depp. Film już zdążył spotkać się krytyką przyszłych widzów. Reżyser wyznał w jednym z wywiadów, że w 2. części „Fantastycznych zwierząt” nie zobaczymy romansu czarodziejów. Law postanowił wyjaśnić, czemu zabraknie tego wątku. Opowiedział o tym w rozmowie z Entertainment Weekly.

Twoja seksualnośc nie koniecznie musi cię definiować. Na początku filmu dowiadujemy się trochę na temat jego [Dumbledore'a] przeszłości. Postacie i ich relacje rozwijają się naturalnie, czym jestem podekscytowany. Ale nie wyjawimy wszystkiego od razu. Trzeba jednak pamiętać, że to jedynie drugi film w serii „Fantastyczne zwierzęta”, a to, co jest najgenialniejsze w scenariuszu Jo [J.K. Rowling], to fakt, że odsłania swoich bohaterów, za każdym razem odzierając ich do samych kości. 

Aktor zasugerował, że spin-off „Harry'ego Pottera” nie zakończy się na „Zbrodniach Grindelwalda” i w przyszłości zobaczymy kolejne filmy, których twórcy zgłębią historie głównych bohaterów. Okazuje się, że brak wątku miłosnego, w który mieliby być uwikłani Dumbledore i Grindelwald wynika też z bardzo prozaicznego powodu. Aktorzy będą mieć bardzo niewiele wspólnych scen. Law jeszcze nie poznał Deppa. 

W pewien sposób to pasuje do ich relacji, bo obaj nie widzieli się od wielu lat. Jest więc w tym pewna złożoność, która mnie cieszy. Powtarzam, przeszłość ujawni się sama. 

Brak homoseksualnych wątków w filmie Yatesa to nie jedyne kontrowersje towarzyszące „Fantastycznym zwierzętom 2”. Sequel był również krytykowany za obsadzenie w tytułowej roli Johnny'ego Deppa, który został oskarżony przez swoją byłą żonę Amber Heard o ataki fizyczne i psychiczne. 

„Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda” trafią do polskich kin 16 listopada 2018 roku. 

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.